یونیسف:

بیشتر نوزادان در ۹۱ کشور گرفتار سوء تغذیه هستند

بیشتر نوزادان در ۹۱ کشور گرفتار سوء تغذیه هستند صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) هشدار داد: بیشتر نوزادان در 91 کشور گرفتار سوء تغذیه هستند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، در خیلی از کشورهای درحال توسعه تنها یک سوم کودکان زیر ۲ سال با آنچه برای رشد نیاز دارند، تغذیه می شوند و طی یک دهه گذشته هیچ پیشرفتی در حوزه بهبود تغذیه آنان بدست نیامده است.
یونیسف در گزارشی که امروز (چهارشنبه) پخش شده، آورده است: تلفیقی از وقوع چند بحران از شیوع بیماری کووید-۱۹ گرفته تا جنگ و درگیری و خسارتهای حوادث آب و هوایی، بهبود تغذیه کودکان در ۹۱ کشور را مختل کرده است.
بر طبق این گزارش، نیمی از کودکان شش تا ۲۳ ماهه در طیف وسیعی از کشورهای درحال توسعه از حداقل تعداد وعده های غذایی روزانه محروم هستند و حتی تعداد کمی از آنان از رژیم غذایی متنوعی برخوردار می باشند که حداقل نیازهای آنان را برآورده می کند.
به گزارش روان ما به نقل از روزنامه گاردین، در نتیجه رژیم غذایی نامناسب، کودکان از کسب علم عقب افتاده، در مقابل بیماریها لطمه پذیرتر شده و تحت تاثیر تاثیرات سوء تغذیه همچون کوتاهی قد و ضعف و همین طور اضافه وزن یا چاقی قرار می گیرند.1400/06/31
12:00:53
5.0 / 5
220
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی