آخرین آمارهای كرونا در جهان

بیش از 218 میلیون بیمار بهبودیافته از کرونا در جهان

بیش از 218 میلیون بیمار بهبودیافته از کرونا در جهان روان ما: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 240 میلیون و 850 هزار و 632 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 905 هزار و 112 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است و 218 میلیون و 116 هزار و 768 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۷۴۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۲ هزار و هند با بیش از ۴۵۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر اساس این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۲۱ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۷۶۵ هزار و ۹۰۴ مبتلاشدن و ۱۲۳ هزار و ۶۹۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۴۵، ۷۳۸، ۵۸۵۷۴۳، ۸۸۰۲هند۳۴، ۰۵۳، ۵۷۳۴۵۲، ۰۱۰۳برزیل۲۱، ۶۲۷، ۴۷۶۶۰۲، ۷۲۷۴انگلیس۸، ۳۶۱، ۶۵۱۱۳۸، ۳۷۹۵روسیه۷، ۹۲۵، ۱۷۶۲۲۱، ۳۱۳۶ترکیه۷، ۶۰۱، ۶۲۶۶۷، ۲۲۵۷فرانسه۷، ۰۸۰، ۳۷۵۱۱۷، ۲۴۵۸ایران۵، ۷۶۵، ۹۰۴۱۲۳، ۶۹۵۹آرژانتین۵، ۲۷۱، ۳۶۱۱۱۵، ۶۶۰۱۰اسپانیا۴، ۹۸۴، ۳۸۶۸۶، ۹۷۴به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/07/24
13:32:40
5.0 / 5
348
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی