محققان بریتانیایی می گویند؛

تاثیر واکسن ها در کاهش ۹۰ درصدی مرگ های کرونائی

تاثیر واکسن ها در کاهش ۹۰ درصدی مرگ های کرونائی روان ما: نتایج یک پژوهش جدید در بریتانیا نشان میدهد واکسن های کروناویروس خطر مرگ ناشی از نوع دلتا را تا 90 درصد کم می کند.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، نوع دلتا حالا شکل غالب ویروس کرونا در ایالات متحده، انگلستان و خیلی از کشورهای دیگر است.
در این مطالعه داده های ۵.۴ میلیون نفر در اسکاتلند بین ۱ آوریل تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۱ جمع آوری شد؛ این نخستین ارزیابی در سراسر کشور در مورد اثربخشی واکسن ها در جلوگیری از مرگ ناشی از نوع دلتا است.
تعریف مرگ ناشی از کووید ۱۹ این است که فرد در مدت ۲۸ روز بعد از مثبت شدن آزمایش PCR فوت کرده باشد یا در گواهی فوت وی، کووید ۱۹ بعنوان علت مرگ ذکر شده باشد.
محققان تاکید دارند که یافته ها باید با تکرار تحقیقات در سایر کشورها و مناطق و پیگیری طولانی تر بعد از واکسیناسیون کامل، تأیید شود.
«عزیز شیخ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ادینبرگ، می گوید: «اگر هنوز واکسیناسیون را قبول ندارید، من شما را تشویق می کنم که این کار را برمبنای فواید آشکار ارائه شده انجام دهید.»
وی در ادامه می افزاید: «یافته های ما دلگرم کننده است و نشان میدهد که واکسن همچنان یک اقدام مؤثر در محافظت از خود و دیگران در مقابل مرگ ناشی از کووید ۱۹ است.»


منبع:

1400/08/04
21:59:28
5.0 / 5
219
تگهای خبر: واكسن , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی