یافته جدید پزشكی؛

شناسایی سلول های كنترل كننده پیری

شناسایی سلول های كنترل كننده پیری به گزارش روان ما، به نقل از مهر دانشمندان یافته اند كه سلول های بنیادی موجود در هیپوتالاموس مغز بر میزان سرعت روند پیری در بدن كنترل دارند.


این یافته محققان دانشكده آلبرت انیشتین كه براساس تحقیق بر روی موش های آزمایشگاهی به دست آمده می تواند منجر به یافتن شیوه های جدید كاهش بیماری های مرتبط با افزایش سن و افزایش طول عمر شود.
هیپوتالاموس مسئول تنظیم فرآیندهای مهمی نظیر رشد، تولیدمثل و متابولیسم است. در سال ۲۰۱۳ محققان دانشكده انیشتین دریافتند هیپوتالاموس در تنظیم روند پیری در بدن هم نقش دارد.
حال دانشمندان سلول های هیپوتالاموس كه كنترل كننده روند پیری هستند را تشخیص داده اند: جمعیت كوچكی از سلول های بنیادی عصبی كه مسئول تشكیل نورون های جدید مغز هستند.
دانگ شنگ كای، محقق ارشد تیم مطالعه، در این باره می گوید: «تحقیق ما نشان می دهد تعداد سلول های بنیادی عصبی هیپوتالاموس به مرور زمان و در طول عمر به طورطبیعی كاهش می یابند و این روند كاهش موجب تسریع پیری می شود.»
وی در ادامه می افزاید: «ما همچنین دریافتیم تاثیرات این از بین رفتن سلول ها برگشت ناپذیر نیست. با ذخیره این سلول های بنیادی یا مولكول های تولیدشده از آنها، امكان كُندكردن یا حتی بازگشت ابعاد گوناگون روند پیری در بدن امكان پذیر می شود.»
 

1396/05/07
19:28:21
5.0 / 5
5643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی