در همایش روز پرستار عنوان شد؛

مجلس با پرستاران صادقانه برخورد كند، انتقاد از بیمارستان های خصوصی

مجلس با پرستاران صادقانه برخورد كند، انتقاد از بیمارستان های خصوصی روان ما: رئیس هیات مدیره نظام پرستاری تهران بااشاره به مطرح نشدن پیشنهاداعتبار هزارمیلیاردی برای اجرای تعرفه پرستاری دركمیسیون تلفیق اظهار داشت: پرستاران انتظار داشتند نمایندگان با آنها صادقانه برخورد كنند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، حمید چراغی روز شنبه در همایش پرستاران استان تهران تصریح كرد: خواسته ما از اجرای قوانین پرستاری در بخش دولتی این است كه طبق مصوبه هیات وزیران در بهمن ۹۵ عمل شود.
وی با اشاره به مشكلاتی كه پرستاران بخش خصوصی با آنها مواجهند اضافه كرد: مبحث اجرای قانون بهره وری همچون موضوعاتی است كه متاسفانه بیمارستان های بخش خصوصی همچنان نسبت به آن مقاومت نشان می دهند این در شرایطی است كه این قانون از سال ۸۶ در كشور اجرایی شده است.
چراغی با اشاره به گلایه های پرستاران بخش خصوصی و پیگیری این مورد با استفاده از وزیر رفاه اطلاع داد و اظهار داشت: شخصا این مورد را با وزیر رفاه مطرح كرده ایم و مكاتباتی در این خصوص انجام شده است.
وی ارزش گذاشتن به پرستاران در سیاست گذاری قوانین پرستاری را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: همانطور كه نقش خطیر پرستار در بالین اهمیت دارد باید به نقش پرستاران در سیاست های قوانین این حوزه ارزش قائل شد.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری تهران با اشاره به عدم طرح پیشنهاد اعتبار هزار میلیاردی اجرای تعرفه پرستاری در كمیسیون تلفیق اظهار داشت: ما امیدوار بودیم همانطور كه پرستاران صادقانه رفتار می كنند، نمایندگان مجلس هم با جامعه پرستاری صادقانه برخورد می كردند.
وی ادامه داد: متاسفانه مطرح نشدن این پیشنهاد در كمیسیون تلفیق باعث گلایه جامعه پرستاری از نمایندگان مجلس شد.
چراغی از معاون پرستاری وزارت بهداشت خواهان پیگیری پرداخت معوقات پرستاری شد و اضافه كرد: ما انتظار داریم معاون وزیر بهداشت این مورد را در اولویت قرار دهد چون معیشت پرستاران دچار مشكل شده است.
وی تصریح كرد: مشكل پرستاری حل نخواهد شد مگر اینكه خودمان بخواهیم.

1396/11/09
19:23:40
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: بهداشت , پرستاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی