یافته جدید محققان؛

شناسایی آنتی بادی جدید انسانی كه از عفونت مالاریا پیشگیری می كند

شناسایی آنتی بادی جدید انسانی كه از عفونت مالاریا پیشگیری می كند روان ما: تیمی از دانشمندان یك آنتی بادی جدید انسانی كشف كرده اند كه می تواند با استفاده از پیوند بخش خاصی از سطح پروتئین یافت شده در تمام انواع انگل های مالاریا در دنیا از عفونت مالاریا پیشگیری كنند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، به قول محققان مركز تحقیقات سرطان فِرد هاچینسون واشنگتن، این آنتی بادی موسوم به CIS۴۳ بهتر از هر آنتی بادی دیگری در مقابل مالاریا نقش حفاظتی دارد.
«ماری پانكرا»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «در این مطالعه، محل پیوند منحصربه فردی بر روی سطح پروتئین موسوم به پروتئین circumsporozoite (CSP) شناسایی شد كه می تواند برای تولید واكسنی مورداستفاده قرار گیرد كه سیستم ایمنی بدن را برای تولید این نوع آنتی بادی فریب می دهد.»
در این مطالعه، آنتی بادی انسانی از فرد حفاظت شده كه واكسن آزمایشی حاوی انگل های ضعیف شده مالاریا را دریافت كرده بود، جدا شد.
یافته ها نشان دهنده مسیر جدیدی برای پیشگیری از مالاریا است.
محققان عنوان می كنند در صورتیكه این آنتی بادی بر روی انسان موثر باشد، می تواند به صورت مستقیم برای بیماران مبتلا به مالاریا تجویز شود و ممكن است تا مدت بالغ بر ۶ ماه از بیماری پیشگیری كند. داروهای موجود فعلی باید روزانه مصرف شوند.
طبق گزارش جهانی مالاریا در سال ۲۰۱۶، ۲۱۲ میلیون مورد مبتلا شدن به مالاریا در جهان در سال ۲۰۱۵ وجود داشته كه ۴، ۲۹۰، ۰۰۰ مورد مرگ به ثبت رسیده است.
مالاریا با استفاده از انگل پلاسمودیوم بوجود آمده و با استفاده از نیش پشه آنوفلا در بدن انسان پخش می گردد.

1397/01/13
16:59:51
5.0 / 5
5186
تگهای خبر: بیمار , تولید , عفونت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی