دندانپزشكان داوطلبانه به موسسه محك می آیند

دندانپزشكان داوطلبانه به موسسه محك می آیند روان ما: خدمات دندانپزشكی به كودكان مبتلا به سرطان و خانواده هایشان در بالاترین سطح ممكن، در موسسه محك عرضه می گردد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، عوارض حاصل از شیمی درمانی و پرتو درمانی روی دندان تأثیر زیادی می گذارد. استفاده از این دو روش، كه تنها روش های درمانی شناخته شده برای درمان بیماری سرطان است، سبب كاهش شدید بزاق، خشكی و التهاب مخاط دهان در افراد مبتلا به این بیماری، به خصوص كودكان، می گردد. در نهایت این عوارض باعث افزایش میزان پوسیدگی دندان خواهد شد.
به علاوه معمولا كودكان و خانواده هایشان به علت خستگی و تمركز روی مراحل درمان بیماری فرزندشان، گاهی ممكن است توجه كمتری به بهداشت دهان و دندان خود داشته باشند.
از این رو روزانه دندانپزشكان داوطلب با حضور خود در محك همواره خدماتی برای بهداشت دهان و دندان كودكان مبتلا به سرطان، در حین درمان و بعد از آن، عرضه می دهند.
خدمات دندانپزشكی به بیماران تحت حمایت موسسه خیریه محك و در صورت نیاز به خانواده های آنها در بالاترین سطح كاری عرضه می گردد. علاوه بر خدمات دندانپزشكی جاری در محك، از حمایت و كمك های علمی اساتید دانشگاه در زمینه های تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشكی و جراحی فك هم استفاده می گردد تا بیشترین و علمی ترین خدمات به بیماران تحت پوشش عرضه شود.
كلینیك دندان پزشكی محك كاملا به صورت داوطلبانه اداره می گردد و ۱۵ نیروی داوطلب در این مكان به عرضه خدمات به كودكان مبتلا به سرطان می پردازند.
محك در تلاش است با گسترش فضای بیمارستان و آماده شدن ساختمان شماره دو، مركز دندان پزشكی بیهوشی مخصوص كودكان را افتتاح و راه اندازی كند تا بالاترین سطح خدمات حمایتی را به فرزندانش عرضه نماید.

1397/01/23
18:31:38
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی