دبیر بازآموزی همایش پزشكی آكادمیك تاكید كرد؛

تحقیقات بالینی در ایران شرایط مطلوبی ندارد، دغدغه مالی پزشكان

تحقیقات بالینی در ایران شرایط مطلوبی ندارد، دغدغه مالی پزشكان روان ما: دبیر بازآموزی اولین همایش بین المللی پزشكی آكادمیك ایران، به لزوم اختصاص بودجه های دولتی به تحقیقات پزشكی اشاره و اظهار داشت: تحقیقات بالینی در كشور شرایط مطلوبی ندارد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دكتر میترا علی نژاد خرم در آستانه برگزاری اولین همایش بین المللی پزشكی آكادمیك ایران در ارتباط با جایگاه تحقیقات و آموزش پزشكی، اضافه كرد: به رغم اینكه ایران رتبه خوبی در این زمینه داشته ولی هنوز به جایگاه و شرایط ایده ال نرسیده ایم و بخصوص در حوزه بالین انتظار داریم تحقیقات بیشتری صورت گیرد و استعداد اساتید به مرحله ظهور برسد.
وی با اشاره به اینكه توجه به امر تحقیقات و آموزش در حوزه پزشكی یكی از اهداف اصلی برگزاری اولین همایش بین المللی پزشكی آكادمیك ایران است، بیان داشت: نبود امكانات مالی سبب شده كه پزشكان دغدغه مالی داشته و فرصت كمتری در امر تحقیقات اختصاص دهند.
رئیس گروه داخلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشكی تهران به لزوم اختصاص بودجه های دولتی به امر تحقیقات اشاره نمود و اضافه كرد: در صورت تحقق این مسئله تغییرات چشمگیری در حوزه تحقیقات پزشكی رخ خواهد داد كه هم اكنون متاسفانه پزشكان اغلب زمان خویش را به كار درمانی اختصاص داده به علت مسائل مالی كمتر می توانند به امر تحقیقات بپردازند.
علی نژاد خرم با اشاره به اینكه این همایش توسط دانشگاه علوم پزشكی آزاد اسلامی تهران از ۲۹ فروردین ۹۷ به مدت سه روز در بیمارستان فرهیختگان برگزار می شود، اظهار داشت: این همایش با همكاری اساتید برجسته پزشكی دانشگاه های آكسفورد و كمبریج و پژوهشكده علوم و فناوری پزشكی شهید بهشتی و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشكی آزاد اسلامی تهران، دانشگاه علوم پزشكی شیراز، دانشگاه علوم پزشكی مشهد و دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار می گردد.
دبیر بازآموزی اولین همایش بین المللی پزشكی آكادمیك ایران ادامه داد: هدف از این همایش بیان آخرین یافته های تحقیقاتی در مورد بیماری های داخلی، غدد، اعصاب، عفونی و مسمومیت ها است و مهم تر از آن به روز رسانی اطلاعات همكاران در این حیطه ها و بهبود ارتباطات بین المللی در حوزه پزشكی است.
وی عنوان كرد: برنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی ارتقاء كیفی آموزش در زمینه علوم پزشكی است از این جهت علاوه بر برنامه فوق سه شنبه ۲۸ فروردین ماه یك بسته آموزشی ۸ ساعته به وسیله اساتید داخل و خارج برای دستیاران، دانشجویان و علاقمندان تدارك دیده شده است.
رئیس گروه داخلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشكی تهران تصریح كرد: ثبت نام دانشجویان علوم پزشكی دانشگاه علوم پزشكی آزاد اسلامی تهران در تمام این مراحل مجانی خواهد بود و اعضای هیات علمی علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر كشور هم با ۵۰ درصد تحفیف صورت خواهد گرفت.

1397/01/27
16:11:00
5.0 / 5
5309
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی