رئیس انجمن چشم پزشكی ایران عنوان كرد:

عیوب انكساری و آب مروارید بیشترین علت مراجعات مردم به چشم پزشكان

عیوب انكساری و آب مروارید بیشترین علت مراجعات مردم به چشم پزشكان روان ما: رئیس انجمن چشم پزشكی ایران از عیوب انكساری و آب مروارید بعنوان دو بیماری كه بالاترین مراجعات به چشم پزشكان را دارند در كشور نام برد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دكتر محمود جباروند روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری دومین همایش بهاره چشم پزشكی در مركز همایش های رازی اظهار داشت: هدف از برگزاری این سمینار از بین بردن برنامه های موازی در حوزه چشم پزشكی و تولید وحدت رویه برای تولید تبادل اطلاعات علمی و تجربیات چشم پزشكان با یكدیگر و همینطور صرفه جویی در وقت و هزینه های برگزاری چنین همایش هایی بوده است.
رئیس دومین همایش بهاره چشم پزشكی عرضه سازه های چشم پزشكی و چالش های این رشته را از دیگر اهداف برپایی این سمینار دانست و اظهار داشت: برگزاری این همایش سبب می گردد همكاران داخل كشور در زمینه درمان بیماران چشمی به تعامل و تبادل تجربیات خود بپردازند.
جباروند با اشاره به ورود تكنولوژی های نوین به عرصه چشم پزشكی تصریح كرد: با عنایت به اینكه فناوری های نوین هم اكنون در كشورمان وجود دارد از همین رو هیچ نیازی به اعزام بیماران به خارج از كشور برای درمان بیماری های چشمی نداریم و در عین حال هموطنان ایرانی خارج از كشور و دیگر افراد خارجی برای درمان بیماری های چشمی به كشور ما رجوع می كنند. ضمن اینكه هزینه های پایین چشم پزشكی و كیفیت بالای درمان را از دیگر خصوصیت های رجوع بیماران خارجی برای درمان بیماری های چشمی عنوان نمود.
وی در ادامه از عیوب انكساری و آب مروارید بعنوان بیشترین علت مراجعات مردم به چشم پزشكان نام برد و اظهار داشت: با عنایت به اینكه توقعات مردم برای دید بهتر خیلی بالا رفته است از همین رو شاهد می باشیم افرادی در سنین ۵۰ تا ۶۰ كه دچار تاری دید هستند تحت اعمال جراحی قرار می گیرند.
جباروند با عنوان این مطلب كه جراحی آب مروارید بدون بخیه انجام می گردد اضافه كرد: این خصوصیت سبب می گردد فرد بدون بستری به محل كار خود بازگردد.
رئیس انجمن چشم پزشكی از كشورمان بعنوان یكی از كشورهای پیشرفته در سلامت بینایی نام برد و اظهار داشت: وضعیت چشم پزشكی در ایران همسان با كشورهای پیشرفته دنیاست.

1397/01/30
15:38:07
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی