مكمل های ویتامین تاثیر خاصی بر سلامتی ندارند

مكمل های ویتامین تاثیر خاصی بر سلامتی ندارند روان ما: ایسنا به نقل از مدیكال اكسپرس نوشت: تحقیقات جدید محققان بیمارستان ؛سنت مایكل؛ و ؛دانشگاه تورنتو؛ نشان داده است كه مكمل های ویتامین و مواد معدنی كه اغلب افراد استفاده می نمایند، نه تاثیر مثبتی بر سلامت افراد دارد و نه به آنها صدمه می رساند.دكتر "دیوید جنكینس" (David Jenkins) محقق ارشد این مطالعه می گوید: مطالعات ما نشان داد افراد می توانند از مولتی ویتامین ها، ویتامین D، كلسیم و یا ویتامین C استفاده كنند اما باید بدانند كه آنها هیچ تاثیر مثبتی بر سلامتی ندارند.
نتایج این مطالعه نشان داد تنها قرص اسید فولیك و ویتامین B ممكن است مبتلا شدن به بیماری قلبی عروقی و سكته را كاهش دهند. در عین حال، ویتامین ب 3 و آنتی اكسیدان ها تاثیر بسیار كمی در افزایش خطر مرگ دارند.
جنكینس اضافه كرد: این یافته ها نشان داده است كه افراد باید از مكمل هایی كه مصرف می كنند آگاهی داشته باشند و اطمینان حاصل كنند كه آنها برای جبران كمبود ویتامین یا مواد معدنی بدنشان مناسب هستند.
در این تحقیق محققان، مكمل های ویتامین A، B1، B2، B3 (نیاسین)، B6، B9 (اسید فولیك)، C، D و E و β-كاروتن، كلسیم، آهن، روی، منیزیم، و سلنیوم را بررسی كردند. نتایج نشان داد كه به غیر از قرص اسید فولیك كه مبتلا شدن به بیماری قلبی عروقی و سكته را می كاهد، نتایج مثبتی از بررسی دیگر مكمل ها بدست نیامد و تابحال هیچ مكملی نتوانسته جایگزین غذاهای سالم گیاهی مانند سبزیجات، میوه ها و آجیل شود.


5656

1397/03/08
23:35:06
5.0 / 5
5112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی