مطالعه جدید نشان می دهد؛

كاهش ریسك حمله ناگهانی آسم با مصرف ویتامین D

كاهش ریسك حمله ناگهانی آسم با مصرف ویتامین D به گزارش روان ما مطالعه جدید نشان داده است مصرف مكمل های ویتامین D می تواند ریسك بروز حملات شدید آسم را به نصف كم كند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، به قول محققان دانشگاه كوئین مری لندن، مكمل ویتامین D می تواند به عنوان منبع تسكین آنی افرادی كه مبتلا به حمله شدید آسم می شوند، عمل كند.
به گفته محققان، مرگ ناشی از آسم عمدتاً در زمان تشدید علائم بیماری كه به حمله آسمی معروف است، افزایش می یابد. معمولا حمله آسمی در پی عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی روی می دهد.
محققان معتقدند ویتامین D با استفاده از تقویت واكنش های ایمنی به ویروس های تنفسی و كاهش التهاب مضر دستگاه تنفسی، عاملی حفاظتی در مقابل حملات آسم هستند.
محققان این مطالعه داده های ۹۵۵ شركت كننده را در قالب هفت آزمایش كنترل شده تصادفی كه از لحاظ مصرف مكمل های ویتامین D آزمایش شده بودند، بررسی كردند.
نتایج مطالعات نشان داد مصرف مكمل ویتامین D منجر به كاهش ۳۰ درصدی میزان حملات آسم كه نیاز به درمان با قرص یا تزریق استروئیدی دارند، می گردد.
محققان همینطور دریافتند استفاده از این مكمل باعث كاهش ۵۰ درصدی ریسك حداقل یك حمله آسمی نیازمند به بستری شدن در بیمارستان می شود؛ معمولا ۶ تا ۳ درصد بیماران چنین تجربه ای خواهند داشت.
 

1396/07/14
18:38:18
5.0 / 5
5283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی