آیا با خوردن آب لیمو می توان رفلاكس معده را درمان كرد؟

آیا با خوردن آب لیمو می توان رفلاكس معده را درمان كرد؟ روان ما: لیمو یك ماده اسیدی دارد، هرچند بعضی از مردم معتقدند آب لیمو می تواند به كاهش رفلاكس اسید معده كمك نماید. اما واقعاً چنین است؟
به گزارش روان ما به نقل از خبر آنلاین، واقعیت این است كه تابحال تحقیق علمی و مستندی به جهت اینكه نشان داده شود آب لیمو می تواند در درمان رفلاكس اسید معده كمك كننده باشد، انجام نشده است.
رفلاكس سبب التهاب و تحریك مری می گردد كه اغلب سبب احساس سوزش سردل می گردد و امكان دارد با خلط یا حالت تهوع هم همراه شود.
مطالعه ای تاریخی در برزیل در سال 2012 نشان داد در شرق و غرب برای كمك به هضم غذا و مسائل مربوط به دستگاه گوارش ازجمله رفلاكس معده از آب لیمو استفاده شده است اما تحقیق علمی درباره چرایی آن توسط محققان انجام نشده است.
برخی معتقدند آب لیمو خود منبع اسید است ازاین رو امكان دارد در بعضی افراد اوضاع را بدتر هم كند و امكان دارد بنابراین باشد كه خیلی روی این قضیه مانور درمانی داده نشده است.
بیش از 20 تا 30 درصد از مردم در غرب با رفلاكس اسید معده مواجه بوده و ماهانه 60 میلیون آمریكایی درگیر این مورد هستند.
اما به هرحال آب لیمو روی برخی اثر می كند و روی برخی جواب عكس می دهد كه در چنین مواردی نباید از آن بعنوان راه درمان رفلاكس استفاده گردد.
كسانی كه با این روش جواب گرفته اند معمولاً 20 تا 30 دقیقه پیش از غذا آب لیمو را مصرف می كنند.خوردن به اندازه خیلی كم در ابتدا، برای دیدن واكنش بدن و سپس خوردن 1 قاشق آب لیموی حل شده در یك لیوان آب معمولاً توسط كسانی كه جواب گرفته اند، سفارش شده است، ضمن اینكه لیمو آنتی اكسیدان داشته و سیستم ایمنی بدن را تقویت كرده و مانع از بروز برخی بیماری ها مانند سرماخوردگی می گردد.


5656


1397/06/04
16:27:18
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی