مروری بر اظهارات جنجالی وزیر بهداشت؛

هر كه تدبیر و امید خواهد، تحمل بایدش!

هر كه تدبیر و امید خواهد، تحمل بایدش! روان ما: وزیر بهداشت و درمان باز هم با اظهارنظرهای جالبش حاشیه ساز شد. قاضی زاده هاشمی در آخرین اظهارات خود خطاب به مردم ایران گفته است: همینی كه هست، خودتان رای دادید؛ باید تحمل كنید!


مجله مهر: همین چند روز پیش بود كه اظهارنظری عجیب از جانب وزیر بهداشت یك بار دیگر تیتر یك رسانه ها شد. سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت كه ید طولایی در جملات قصار دارد، در مراسم افتتاح اورژانس هوایی در نیشابور اظهار داشته بود: «دولت، نه از باب غفلت بلكه از باب واقعیت مشكلات و تنگناهای خاص و زیادی دارد، فعلا مدیریت همین و وضعیت همین است، شما مردم رأی داده اید، رییس جمهوری و مجلس انتخاب كردید و آنان هم وزیر و مدیر انتخاب كردند، پس بی خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلاً همین هستیم!» قاضی زاده هاشمی این سخنان را در حالی بیان كرد كه وضعیت معیشتی و اوضاع اقتصادی مردم در چندان ماه اخیر چندان تعریفی ندارد و طرح تحول سلامت بعنوان ویترین اصلی وزارت بهداشت، دچار چالش های در حوزه منابع شده كه خروج از آن ها احیانا چند سالی زمان می برد. البته این نخستین باری نبود كه قاضی زاده هاشمی دهان به سخنان درشت گردانده و در گذشته هم شاهد چنین رفتارهایی از جانب او بوده ایم. همین سال قبل بود كه وزیر بهداشت در جریان بازدیدی از شهرستان بدره در استان ایلام، ادبیات دور از شأنی را به كار برد و در حضور تعدادی از مردم استان كه نسبت به كمبود امكانات پزشكی و درمانی در شهرستان به وزیر بهداشت گلایه كردند، خطاب به فرماندار بدره كه بر گلایه های مردم صحه گذاشته بود اظهار داشت كه «خیلی غلط كردی...! اگر من بگذارم یك روز دیگر اینجا كار كنی.» این ویدئو همان موقع هم در رسانه های داخلی منتشر گردید و منجر به واكنش های زیادی از جانب كاربران فضای مجازی شد.
با اینكه این ویدیو در همان زمان هم به سرعت از جانب روابط عمومی وزارت بهداشت تكذیب شد اما بعد از جنجال های فراوان، اما بار دیگر مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت بر خلاف تكذیبیه قبلی اش اظهار نمود: «وزیر بهداشت قبل از ترك استان ایلام، در تماس تلفنی با فرماندار بدره از او بابت اتفاقات رخ داده عذرخواهی و دلجویی كرده است.» اكنون هم پس از گذشت بیش از یك سال از آن واكنش های جنجالی؛ ویدیویی از قاضی زاده هاشمی انتشار یافته كه به مردم می گوید باید وضعیت موجود را تحمل كنید! جالب است بدانید وزیر بهداشت در اسفندماه سال ۹۴ مقابل دوربین قرار گرفت و به همه مردم ایران اظهار داشت: «خواهش میكنم حضور پیدا كنید پای صندوق رای. باید به شعور مردم احترام بگذاریم.» اما اكنون كه دولت مورد حمایت ایشان رای آورده خطاب به مردم می گوید: «همینی هست كه هست. شما رای دادید بیخود اعصابتان را آزار ندید. » در بین تكذیب ها و تاییدها و انتقادهایی كه شد، یك سوال باقی می ماند و جای خالی مردم هستند، جای خالی مردم در معادلات سیاسی و بازی های رسانه ای و انتخاباتی كجاست؟ با اینكه كسی كه گمان می كند بیشترین خدمات را از دوران مادها تا كنون داشته است؛ بدیهی است كه امروز به جای عذرخواهی بابت تمام كم كاری هایش از مردم طلب كار شود كه چرا رای دادید!؟

1397/06/20
13:55:25
5.0 / 5
5122
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی