یافته جدید محققان بریتانیایی؛

تسكین علائم اگزما با زهر زنبورعسل

تسكین علائم اگزما با زهر زنبورعسل روان ما: مشكل پوستی شایع موسوم به اگزما عموما در پشت زانوها، آرنج، اطراف گردن، دور چشم یا گوش ها اتفاق می افتد. حال نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است این بیماری با نیش زنبورعسل قابل درمان است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، اگزما یك بیماری مزمن است كه باعث می گردد پوست قرمز، خشك، ترك خورده و خارش دار شود. مشكل پوستی التهابی بسیار شایعی است كه در آن عملكرد محافظ پوست مختل یا تضعیف می شود، در نتیجه پوست خشك شده و در برابر عفونت های باكتریایی یا ویروسی صدمه پذیرتر می گردد.
حال محققان در مطالعه بر روی سلول موش ها و انسان ها مشاهده نمودند زهر زنبور عسل و ملتین، یكی از اجزای اصلی آن، التهاب پوست را با هدف قرار دادن سلول های ایمنی مهار می كند.
محققان بریتانیایی عنوان می كنند: «این مطالعه اثبات نموده كه زهر زنبور عسل و ملیتین دارای فعالیت ایمنی سازی است و چنین فعالیتی با تنظیم تفكیك سلولی كمك كننده T مرتبط می باشد، در نتیجه بیماری های پوستی التهابی ناشی از درماتیت آتوپیك را تسكین می دهد.»
طبق یافته محققان، از هر ۵ كودك یك كودك پیش از تولد یك سالگی اش مبتلا به اگزما می گردد. همینطور حدد ۵۳ درصد از موارد مبتلا شدن به درماتیت آتوپیك تا رسیدن به سن ۱۱ سالگی از بین می روند. در ۶۵ درصد موارد هم این عارضه تا سن ۱۶ سالگی از بین می رود.
به گفته محققان، به علت تغییر در سبك زندگی یا فاكتورهای زیست محیطی عامل اگزما، شمار افراد مبتلا به اگزما در سال های اخیر افزایش یافته است.

1397/06/22
17:13:04
5.0 / 5
5150
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی