آزمایش آنتی بیوتیك با بزاق خرس

آزمایش آنتی بیوتیك با بزاق خرس روان ما: ایرنا نوشت: محققان دانشگاه راتگرز فناوری جدیدی را ابداع كردند كه امكان ارزیابی سریع آنتی بیوتیك ها را با استفاده از باكتری های موجود در بزاق خرس قهوه ای فراهم می آورد.
بسیاری از جانوران وحشی از میكروب های بدن خود برای محافظت در برابر میكروب های خطرناك موجود در محیط بهره می برند و این میكروب ها یك منبع ناشناخته آنتی بیوتیك هستند. این تكنولوژی جدید امكان آزمایش گونه های میكروبی موجود در بدن جانوران وحشی را به صورت مستقل فراهم می آورد و ابزار توانمندی برای كشف آنتی بیوتیك های تولیدشده توسط این گونه های میكروبی به حساب می آید.
این فناوری شامل انتقال باكتری از بزاق جانوران وحشی یا سایر گونه های زیستی به همراه آنتی بیوتیك ها به درون قطره ای روغن است تا مشخص شود كه آیا آنتی بیوتیك می تواند مانع تكثیر باكتری های خطرناك ازجمله Staphylococcus aureus شود یا كارآیی لازم را ندارد.
محققان برای آزمایش این فناوری یك خرس قهوه ای را به دام انداختند و بعد از اتمام آزمایش آن را در طبیعت رها كردند. در جریان كار از ماشین آلات پیچیده ای برای تولید و دسته بندی صدها هزار قطره روغن حاوی باكتری استفاده كردند و بالاخره توانستند یك قطره روغن فاقد باكتری Staphylococcus aureus را بیابند. باكتری مفیدی كه توانسته بود در این قطره روغن، Staphylococcus aureus را نابود كند، نوعی آنتی بیوتیك شناخته شده موسوم به آمیكوماسین را تولید می كند.
جدا كردن گونه های باكتری با استفاده از قطرات روغن امكان بررسی واكنش آن ها را به محرك های مختلف از آنتی بیوتیك ها فراهم نموده و مانع تعامل آن ها با میكروبیوم های پیچیده می گردد. این شیوه جدید امكان تجزیه وتحلیل نحوه واكنش و تغییرات میكروبیوم را در زمان استفاده از داروهای مختلف فراهم می آورد.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Proceedings of the National Academy of Sciences منتشرشده است.


5656

1397/06/23
16:21:25
5.0 / 5
5539
تگهای خبر: تولید , دارو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی