دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور خبر داد

راه اندازی موكب مجازی و سه بالن برای بهبود ارتباطات اربعین

راه اندازی موكب مجازی و سه بالن برای بهبود ارتباطات اربعین روان ما: دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور از طریق اندازی موكب مجازی برای ساماندهی فعالیت های فرهنگی و محتوایی و به اشتراك گذاری آن ها در فضای مجازی در روزهای راهپیمایی اربعین حسینی(ع) اطلاع داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، سیدابوالحسن فیروزآبادی - دبیر شورای عالی و رئیس مركز ملی فضای مجازی كشور - در نشست مشترك هشتاد و سومین جلسه كمیسیون ارتقای تولید محتوای فضای مجازی با دستگاه های مسئول در كمیته فضای مجازی اربعین با بیان این مطلب اظهار نمود: با راه اندازی موكب مجازی تمامی فعالیت های فرهنگی و محتوایی در فضای مجازی ساماندهی شده و برای تولید محتوا و به اشتراك گذاری آن فعالیت گسترده ای صورت گرفته است.
وی با اشاره به این كه موكب مجازی فضایی خواهد بود تا تمامی تولیدكنندگان محتوا بتوانند نذرها و خدمات فرهنگی و محتوایی شان را به زائران و علاقمندان ارائه كنند، اظهار داشت: فضای مجازی باید بركات زیارت اربعین را فراتر از زمان و مكان به جان ها و فطرت های مستعد برساند و سرزمین دل های خسته و آماده را از آثار این منسك آسمانی و همایش بی بدیل مردمی و راهپیمایی بی نظیر جهانی سیراب كند.
فیروزآبادی تصریح كرد: هماهنگی دستگاه های مسئول در این رابطه، كوشش برای برقراری شبكه ارتباطی مطلوب، وحدت در اطلاع رسانی و مدیریت شایعات، تولید محتواو پاسخگویی به شبهات احتمالی در فضای مجازی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی با اشاره به خاصیت وحدت بخشی اربعین، خاطرنشان كرد: امسال هماهنگی بهتری با عراق انجام شده است و برهمین اساس امیدواریم سرویس دهی و ارتباطات بسیار روان تر و بهتر صورت گرفته و اختلال كمتری برای ارتباطات تلفنی و اینترنت زائرین تولید شود.
رئیس مركز ملی فضای مجازی با بیان این كه در داخل مرزها پیش بینی گسترده تری شده است، اظهار نمود: سه بالن برای بهبود ارتباطات زائرین در نظر گرفته شده و همینطور سه گروه در شهرهای مختلف برای پشتیبانی محتوایی زائرین در فضای مجازی در حوزه آموزش و راهنمایی آن ها در مباحث معنوی و معرفتی فعال خواهند بود.
وی با اشاره به هماهنگی صورت گرفته برای پاسخگویی به شبهات و مسائلی كه به هر دلیلی در فضای مجازی مطرح می شود، اضافه كرد: پیش بینی شده تا پاسخگویی و حركت محتوایی مناسبی در فضای مجازی صورت گیرد و برپایه آن امسال از نمایندگان دستگاه های مسئول دعوت می گردد تا با حداكثر ظرفیت برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم فعالیت كنند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور درباره اطلاع رسانی و مدیریت شایعات در فضای مجازی اظهار داشت: امسال در كنار فعالیت های گسترده تر در این حوزه، یك اپلیكیشن مشخص بعنوان محور ارتباطات محتوایی زائران در نظر گرفته شده كه البته از همه تولیدات در این حوزه هم استقبال می گردد.
وی در انتها تصریح كرد: در این وادی نور تابش و درخشندگی معرفت و محبت همراه با بصیرت و سیاست می درخشد و رنگین كمانی از جمعیت ها، فرهنگ ها، خرده فرهنگ ها و سلیقه ها در پرتو محبت حسینی به وحدت، اتحاد، یكرنگی، انس و وفاق می رسد.
در این جلسه ابتدا گزارش فضای مجازی در اربعین سال های 95 و 96 ارائه شد و سپس وضعیت خدمات شبكه و ارتباطات در سال قبل بررسی و تصمیمات لازم برای حل موانع و بهبود سرویس های ارتباطی امسال اتخاذ شد. هم چنین مسئولان كمیته فضای مجازی اربعین و نمایندگان نهادهای فرهنگی و مردمی گزارشی از برنامه های پیش بینی شده برای مراسم اربعین امسال را ارائه كردند.1397/07/18
12:45:16
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: اختلال , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی