معاون رفاهی وزارت رفاه خبر داد:

پیشنهاد پوشش بیمه ای۳۵ درصد از افراد فاقد بیمه بازنشستگی به دولت

پیشنهاد پوشش بیمه ای۳۵ درصد از افراد فاقد بیمه بازنشستگی به دولت روان ما: معاون رفاهی وزارت رفاه اظهار داشت: برای پوشش بیمه ای۳۵درصد افرادی كه فاقد بیمه بازنشستگی هستند، برنامه ویژه ای به دولت داده ایم كه در صورت تصویب، مشكل بیمه این افراد در دوران سالمندی برطرف می گردد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، احمد میدری در اولین همایش منطقه ای سالمندی كه بامداد امروز برگزار شد، اضافه كرد: از میان ۲۲ میلیون افراد شاغل ۶۴ درصد آنها تحت پوشش بیمه هستند بنابراین برای پشتیبانی از سالمندان در سال های آینده كه بخشی از این افراد به جمعیت آنان اضافه می شوند، باید برنامه ریزی اساسی انجام داد و ما به دنبال افزایش پوشش بیمه ای آنها هستیم.
وی اظهار داشت: ۵۰ درصد از افرادی كه از صندوق های بازنشستگی مستمری دریافت می كنند سالمند هستند و ۵۰ درصد سالمندان، فاقد بیمه های بازنشستگی هستند.
میدری با تاكید بر اینكه شاید هم اكنون نظام های بیمه ای با ساختار زندگی ما هماهنگ باشند، اظهار داشت: اما در سال های آینده با افزایش جمعیت سالمندی مشكلاتی تولید خواهد شد كه جا دارد سیاست اصلی دولت، افزایش پوشش بیمه ای باشد كه البته در این خصوص هم گامهایی برداشته شده است.
معاون رفاهی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به بیمه كارگران ساختمانی اشاره نمود و اظهار داشت: شاید تجربه بیمه كارگران ساختمانی ما برای سایر كشورها هم مفید باشد، چون كه در این برنامه دولت از افرادی كه واحد مسكونی راه اندازی می كنند، درصدی را بعنوان عوارض می گیرد و صرف بیمه كارگران ساختمانی می كند.
وی اضافه كرد: یك سوم حق بیمه كارگران ساختمانی از جانب خود فرد و دو سوم هم توسط دولت پرداخت می گردد كه با اجرای این طرح توانستیم تابحال بیشتر از یك میلیون كارگر ساختمانی را بیمه نماییم.
به گفته میدری، این طرح از نظر پایداری منابع با مشكل زیادی مواجه نشده و صندوق بیمه ای كارگران ساختمانی در حال تعادل است.
وی به برنامه دیگر برای برنامه كشاورزان هم اشاره نمود و اظهارداشت: برنامه ما این است كه برای كشاورزانی كه توانایی مالی ندارند، بیمه ای همانند كارگران ساختمانی اجرا نماییم به گونه ای كه دو سوم حق بیمه از بودجه عمومی برای بیمه كشاورزان تأمین شود و خود فرد با پرداخت یك سوم از مزایای بیمه بازنشستگی برخوردار شود.
معاون رفاهی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه در طول پنج سال قبل بیمه درمان را برای همه اقشار اجرا كردیم، اظهار داشت: سالمندان از نظر بیمه درمان مشكل زیادی ندارند و اگر توانایی مالی نداشته باشند می توانند به صورت مجانی از بیمه درمان برخوردار باشند.
وی به سیاستی كه به دولت پیشنهاد شده اشاره نمود و اضافه كرد: به جهت اینكه بتوانیم ۳۵ درصد از كسانی كه فاقد بیمه بازنشستگی هستند را تحت پوشش بیمه قرار دهیم، برنامه ای را به صورت مشخص به دولت عرضه كرده ایم كه امیدواریم تصویب شود.

1397/08/01
20:10:28
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: بیمه , تولید , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی