رئیس سازمان غذا و دارو؛

وضعیت تجهیزات پزشكی بحرانی نیست

وضعیت تجهیزات پزشكی بحرانی نیست روان ما: رئیس سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: هیچ امتیازی بین دارو و تجهیزات پزشكی وجود ندارد و هر دو برای بیمارستان ها مهم می باشد.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، مهدی پیرصالحی، در مراسم تكریم و معارفه مدیركل تجهیزات پزشكی، اظهارداشت: باآنكه تحریم ها از آغاز سال تشدید شد اما با زحمات دكتر مسائلی و تیم همراه در شرایط سخت امروز، وضعیت تجهیزات پزشكی بحرانی نیست. وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش مهندس صفوی و هماهنگی با سازمان غذا و دارو، مدیران و كارشناسان مجموعه این شرایط حفظ شده و بتوانیم از این دوره سخت گذر نماییم. پیرصالحی با اشاره به دلیل تغییر مدیریت در حوزه تجهیزات پزشكی، تصریح كرد: معتقدیم مجموعه سازمان غذا و دارو باید به صورت منسجم عمل كند، هیچ امتیازی بین دارو و تجهیزات پزشكی وجود ندارد و هر دو برای بیمارستان ها مهم است؛ چراكه در صورت ایجاد مشكل در هركدام از آنها، درمان و سلامت با مخاطره مواجه می شود. وی خاطرنشان كرد: برای مدیریت واحد و هماهنگی بیشتر با نهادهای بیرونی خواستیم این نهاد به صورت منسجم در دل سازمان غذا و دارو باشد كه نظر وزیر بهداشت هم همین بود. به قول رئیس سازمان غذا و دارو، مهندس صفوی تجربه مدیریت در این حوزه را داشته كه امیدواریم با استفاده از تجربیات گذشته بتوانند به صورت منسجم این اداره كل را راهبری و شرایط را بهتر از پیش رقم بزند. پیرصالحی اضافه كرد: تعویض مدیریت به معنای تعویض سیستم های پایه گذاری شده نیست و تمام كارهای خوب باید با جدیت دنبال شده و نقاط قوت تقویت شود. همه ما باید بدانیم برای بیماران و نظام سلامت كار می نماییم و باید از حواشی و جوانب دوری كرده تا بتوانیم موثر باشیم. در ادامه رضا مسائلی مدیركل سابق تجهیزات پزشكی، با اشاره به وضعیت تجهیزات پزشكی در كشور، اظهار داشت: ۵۰ هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشكی در مراكز بهداشتی و درمانی مصرف و ۲۸۰ هزار قلم كالا تجهیزات پزشكی در كشور به ثبت رسیده است، بازار آن بالغ بر ۲.۵ میلیارد دلار در سال بوده و قریب به ۲۲۰۰ شركت و ۱۰۰۰ تولیدكننده در این حوزه فعالیت می نمایند.

وی تصریح كرد: در دو سال قبل زیرساخت های مناسبی از قبیل راه اندازی سامانه توزیع، احیاء برند Imed و زیرساخت هایی از قبیل كمیته و سامانه تخصیص ارز بوجود آمده است. سید حسین صفوی مدیركل تجهیزات پزشكی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: باید در این دوره تلاش نماییم به امور سرعت بخشیده و ضمن كاستن از حواشی به مسائل اصلی بپردازیم. به قول وی، تامین كالاهای پزشكی از تولیدكنندگان داخل و در مواردی از راه واردات صورت خواهد گرفت.

1397/11/30
14:21:24
5.0 / 5
4364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی