دبیرانجمن داروسازان ایران تاكید كرد؛

مدیریت داروهای مورد نیاز در مناطق زلزله زده ضروری می باشد

مدیریت داروهای مورد نیاز در مناطق زلزله زده ضروری می باشد روان ما: دبیر انجمن داروسازان ایران بااشاره به عرضه خدمات امدادی و دارویی توسط انجمن داروسازان، به صدمه دیدگان زلزله كرمانشاه براهمیت مدیریت داروهای مورد نیاز در مناطق زلزله زده تصریح كرد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، مهدی سجادی، دبیر انجمن داروسازان ایران ضمن ابراز تسلیت و همدردی با هموطنان عزیز آسیب دیده در زلزله كرمانشاه و مناطق غرب كشور تصریح كرد: انجمن داروسازان ایران از همان ساعات اولیه، با عنایت به وظیفه اخلاقی و انسانی و در جهت اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر امدادرسانی فوری، با تشكیل كمیته بحران، تلاش خویش را بر ساماندهی كمك های نقدی، جنسی، دارویی و امدادی داروسازان سراسر كشور متمركز كرد.
وی ادامه داد: در همین راستا، شعبه انجمن داروسازان در شهر كرمانشاه، قبول مسئولیت كرده و به عنوان نماینده انجمن داروسازان ایران، كمك ها و فعالیت های خیرخواهانه داروسازان سراسركشور را به نحو شایسته به صدمه دیدگان و به ویژه به روستاهای دور افتاده منتقل سازد.
سجادی افزود: در این مدت تماس های داروسازان داوطلب بسیار زیاد بود و انجمن داروسازان ایران به كانون تبادل نظر و برنامه ریزی برای كمك به عزیران تبدیل شد و نهایت تلاش صورت گرفت تا كمك رسانی ها به دور از اقدامات شتابزده و مبتنی بر نیازهای فوری، كوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت عرضه گردد.
به گفته سجادی، در این راستا و به منظور ارسال كمك ها به صورت هدفمند، تیمی از اعضای هیئت مدیره انجمن داروسازان كرمانشاه به نمایندگی انجمن داروسازان ایران، با همراهی افراد محلی به مناطق زلزله زده اعزام گردید تا نیازها و اولویت های هر منطقه به صورت جداگانه شناسایی گردد و كمك ها متناسب با نیازهای شناسایی شده كماكان در حال ارسال است.
دبیر انجمن داروسازان ایران ادامه داد: با در اختیار گرفتن یك سوله، آماده سازی بسته های غذایی، دارویی، البسه، وسایل گرمایشی و سایر نیازهای اولیه كماكان توسط انجمن داروسازان كرمانشاه با استفاده از اعضای ستاد بحران و افراد داوطلب صورت می گیرد و كلیه بسته بندی های آماده شده بر مبنای نیازسنجی های صورت گرفته، به مناطق زلزله زده ارسال می گردد.
سجادی با اشاره به اینكه در مناطق صدمه دیده، مدیریت دارو همسنگ تامین دارو حائز اهمیت است خاطرنشان كرد: علاوه بر تامین دارو و سایر اقلام مورد نیاز، واقعیت این است كه توجه به مدیریت دارو در مناطق زلزله زده هم یكی از مهمترین نیازهای اساسی است كه باید نسبت به آن اعتنای مبتنی بر مرجعیت علمی صورت گیرد.
وی ادامه داد: در این خصوص هماهنگی لازم با معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه هم به عمل آمدو علاوه برآن كمیسیون بیمارستانی انجمن داروسازان ایران هم هم پای سایر گروه های داروسازان، آمادگی خویش را جهت عرضه هر گونه خدمت رسانی اعلام داشت.
دبیر انجمن داروسازان ایران در انتها افزود: جمع آوری كمك ها از داروسازان سراسر كشور و همینطور عرضه خدمات دارویی به صدمه دیدگان زلزله كرمانشاه، كما كان ادامه دارد و داروسازان عزیز می توانند وجوه اهدایی خویش را به شماره كارت بانكی اعلامی توسط انجمن داروسازان شعبه كرمانشاه ۵۰۲۲۲۹۷۰۰۰۰۳0572 واریز كنند.

 

1396/08/26
18:27:43
5.0 / 5
5161
تگهای خبر: دارو , داروسازان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی