نشستن زیاد برای سلامتی چقدر مضر است؟

نشستن زیاد برای سلامتی چقدر مضر است؟ روان ما: جوامع جدید بر پایه نشستن طراحی شده اند. بنا بر این مردم نیز بیشتر از پیش می نشینند كه این نشستن اضافه می تواند اثرات منفی بر سلامت داشته باشد.healthline: نشستن یكی از حالت های معمولی بدن است، مردم در اغلب موارد مانند كار، مطالعه یا سفر درحال نشستن هستند. با این وجود این بدان مدلول نیست كه نشستن بی ضرر است. بیشتر از نیمی از یك روز هر فرد صرف نشستن و فعالیت هایی مانند رانندگی، كار پشت میز یا تماشای تلویزیون می شود. جالب است بدانید كارمندان حدود ۱۵ ساعت و كشاورزان حدود ۳ ساعت در روز می نشینند. بدن با فعالیت هایی مانند راه رفتن، ایستادن یا حتی تكان دادن دست و پا، كالری می سوزاند. نشستن و دراز كشیدن مقدار بسیار كمی انرژی مصرف می كند و بنا بر این میزان سوزاندن كالری را در بدن محدود می كند. بنا بر این است كه كشاورزان ۱۰۰۰برابر بیشتر از افرادی كه پشت میز كار می كنند كالری می سوزانند.
هرچه میزان كالری سوزانده شده كمتر، احتمال افزایش وزن بیشتر است. بنا بر این نشستن و دراز كشیدن سبب چاقی در افراد می شود و افراد چاق نیز تمایل بیشتری به نشستن دارند.

در تحقیقاتی كه بر روی بیشتر از ۱میلیون نفر انجام شده، نشان داده كه نشستن زیاد می تواند سبب مرگ زودرس شود و تا ۴۹% احتمال مرگ را افزایش دهد. همین طور این عادات نشستن و دراز كشیدن با بیشتر از ۳۰ بیماری مزمن مانند دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی ارتباط دارد.
مطالعات نشان داده كه راه رفتن كمتر از ۱۵۰۰ قدم در روز یا نشستن برای مدت طولانی می تواند سبب افزایش قابل توجهی در مقاومت به انسولین و در نهایت موجب دیابت نوع ۲ شود. انجام حركات و تمرینات فیزیكی می تواند فواید بسیاری داشته باشد اما همچنان نمی تواند تنها چاره برای از بین بردن اثرات منفی نشستن زیاد باشد. پس بهتر است زمان نشستن را به حداقل برسانید.
2121


منبع:

1398/05/05
14:12:26
5.0 / 5
4821
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی