یك فوق تخصص خون و انكولوژی؛

دارو به تنهایی برای درمان كودك مبتلا به سرطان كافی نیست

دارو به تنهایی برای درمان كودك مبتلا به سرطان كافی نیست به گزارش روان ما بیشتر از ۱۹ هزار كودك مبتلا به سرطان در ایران، تحت حمایت موسسه محك، علاوه بر تامین هزینه های دارو، نیازمند سایر حمایت های درمانی هستند.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، الهام شاه قلی فوق تخصص خون و آنكولوژی اطفال در مورد نقش موسسات خیریه نظیر محك در حمایت همه جانبه از كودكان مبتلا به سرطان، اظهار داشت: حمایت های درمانی و تأمین هزینه های دارو برای مقابله با پیشرفت بیماری سرطان و رسیدن بیمار به سلامتی نخستین نیاز است ولی دیگر پشتیبانی ها نظیر حمایت های روانی و رفاهی بعنوان مكمل درمان محسوب می شوند. وی با اثربخش ارزیابی كردن حمایت های جانبی در بهبودی كودك مبتلا به سرطان خاطرنشان كرد: زمانی كه پزشك مطمئن باشد سایر حمایت های جانبی نظیر روانی و رفاهی به كودك مبتلا به سرطان و خانواده اش ارائه می شود، با اطمینان خاطر و تمركز بیشتری به امور درمانی او می پردازد. خوشبختانه مؤسساتی نظیر محك توانسته اند با كمك مردم این دغدغه را رفع كنند و نقش موثری در تمركز بیشتر پزشكان بر ارتقای كیفیت درمان داشته باشند. پزشك بخش آنكولوژی كودكان بیمارستان بهرامی خاطرنشان كرد: كودكان قهرمان های اصلی مبارزه با سرطان هستند و زمانی می توانند این نقش را به خوبی ایفا كنند كه مجموعه خدمات متنوع مددكاری و روانشناسی آنها را حمایت كند. شاه قلی از پزشكانی است كه با تخصص خود فرزندان تحت حمایت موسسه محك را همراهی می كند درباره چگونگی آشنایی و همكاری با مؤسسه محك، افزود: بر مبنای علاقه و دانش نسبی به بیماری های خونی، رشته آنكولوژی كودكان را انتخاب كردم و به واسطه حضور و كار در بیمارستان های دولتی با مددكاران و نحوه فعالیت محك آشنا شدم. خاطرم است كه در آن زمان همكاری با پرفسور پروانه وثوق رئیس فقید هیأت امنای محك و تایید ایشان آرزوی من بود كه خوشبختانه به آن رسیدم و توانستم با ایشان كار كنم. وی اظهار داشت: خاطره های ارتباط و درمان كودكان مبتلا به سرطان و همدلی با خانواده های ایشان در این سالها، زمینه نگارش كتابی در این خصوص را بوجود آورده است كه امیدوارم بزودی منتشر شود.»
بر اساس آخرین برنامه راهبردی موسسه محك، این مؤسسه استقرار و عرضه خدمات یكپارچه حمایتی در تمام بیمارستان های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنكولوژی كودكان در ایران را تا سال ۱۴۰۰ دنبال می كند. براین اساس پزشكان و بیمارستان های سایر شهرها یكی از مهمترین همراهان محك در تحقق این هدف برای عرضه شایسته ترین خدمات به كودكان مبتلا به سرطان در تمام شهرهای ایران هستند.

1398/07/01
13:27:13
5.0 / 5
4169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی