رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:

رادیولوژی جزو علم پزشكی است

رادیولوژی جزو علم پزشكی است رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، اظهار داشت: كاربرد تكنولوژی رادیولوژی كه تلفیقی است از علم و هنر، سبب شده تصویرنگاری جز لاینفك علم پزشكی شود.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، علی رضا زالی، در پیامی به مناسبت روز جهانی رادیولوژی، عنوان داشت: ۸ نوامبر مصادف با ۱۷ آبان، سال روز كشف اشعه ایكس كه با عنوان روز رادیولوژی نامگذاری شده، فرصت مغتنمی است برای یاد آوری و تجلیل از نقش مهم و تعیین كننده همكاران رادیولوژیست و پرتونگار، در جهت خدمات ارزشمند ایشان در تشخیص و تسكین آلام بشریت.
به سبب تنوع خدمات مربوط به سلامت، افراد مختلف با تخصص های مختلف در این حوزه فعالیت می نمایند كه هر یك نقش بسزایی در تامین اهداف سلامت ایفاء می كنند.
در این میان، تلاش همكاران پرتونگاری و رادیولوژی بعنوان افرادی كه با كار دقیق خود به تشخیص بیماری ها توسط پزشكان كمك می كنند ستودنی است. همینطور با عنایت به پیشرفت سریع و باورنكردنی این علم در خلال سال های گذشته و آثار و فواید بی بدیل آن در درمان بیماری ها، تصور دنیای بدون رادیولوژی را دشوار ساخته است.
كاربرد تكنولوژی رادیولوژی كه تلفیقی است از علم و هنر، سبب شده تصویرنگاری جز لاینفك علم پزشكی شود و پویایی این تكنولوژی بگونه ای است كه منجر به ساخت تجهیزاتی دو دهه اخیر شده كه این تجهیزات دگرگونی عظیمی را در تشخیص و درمان خیلی از بیماری ها فراهم نموده است.
دانشگاه هم بعنوان یك نهاد خدماتی و علمی تمام تلاش خویش را به كار بسته است تا با استفاده از دو ابزار آموزش و پژوهش برای تربیت نیروهای متخصص در این عرصه و تولید و بهره گیری از روش های نوین درمانی، بتواند همسو با سیاست های وزارت بهداشت و علم روز دنیا كیفیت خدمت رسانی در عرصه رادیولوژی و پرتونگاری را ارتقا ببخشد.
 


منبع:

1398/08/18
15:22:16
5.0 / 5
4742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی