مدیر كل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تاكید كرد:

نقش موثر سلامتكده ها در كاهش هزینه های درمان

نقش موثر سلامتكده ها در كاهش هزینه های درمان روان ما: مدیركل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بر تلاش بیشتر این مراكز برای آموزش اصول اصلاح سبك زندگی و خودمراقبتی به مردم و ارتقای سلامت جامعه، تاكید نمود.به گزارش روان ما به نقل از مهر، مشاور وزیر و مدیر كل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در نشستی با روسای سلامتكده های دولتی و خصوصی سراسر كشور، بر تلاش بیشتر این مراكز برای آموزش اصول اصلاح سبك زندگی و خودمراقبتی به مردم و ارتقای سلامت جامعه، اصرار كرد.

محمدرضا شمس اردكانی، در این جلسه كه با حضور نمایندگانی از سلامتكده های دولتی و خصوصی برگزار شد، بر لزوم توجه به تفاوت های طب ایرانی با طب رایج اصرار كرد و اظهار داشت: مبنای طب سنتی، گذشته از درمان بیماران، اصلاح سبك زندگی و ارائه سفارش هایی برای نگاهداشت تندرستی در افراد است.

وی با اشاره به تاسیس نخستین دانشكده طب سنتی در سال ۱۳۸۶، اضافه كرد: هم اكنون حدود ۵۰۰ فارغ التحصیل و دانشجوی در حال تحصیل در رشته طب سنتی ایرانی در كشور داریم و امیدوارم این مقدار در سال آینده به رقم چشمگیری ارتقا یابد.

مشاور وزیر بهداشت اشاره كرد: با افزایش ورودی در رشته طب سنتی ایرانی، هم می توانیم رسالت خودرا در دانشگاه ها برای آموزش درست دانشجویان انجام دهیم و هم از ظرفیت این متخصصان برای آموزش بیشتر و بهتر پزشكان عمومی و تسهیل دسترسی مردم به خدمات طب ایرانی، بهره بگیریم.
مدیر كل دفتر طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت با اشاره به اینكه سلامتكده های خصوصی نقش كاربردی و مهمی در ارائه خدمات طب ایرانی به مردم دارند، اظهار داشت: از روسای سلامتكده ها درخواست دارم كه در طب سنتی تنها به امر درمان و دارودرمانی نپردازیم و سلامتكده ها بیشتر نیروی خودرا برای آموزش اصول اصلاح سبك زندگی و خودمراقبتی به مردم بگذارند.

درانتها این نشست، روسای سلامتكده ها به بیان مشكلات پیش رو و پیشنهادات خود برای رفع آنها پرداختند و مقرر شد، این نشست های مشترك، هر فصل یك دفعه اجرا شود.


منبع:

1398/08/23
10:11:50
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی