دبیر علمی كنگره پیشگیری و درمان چاقی؛

افزایش عوارض چاقی در ایران

افزایش عوارض چاقی در ایران به گزارش روان ما دبیر علمی كنگره پیشگیری و درمان چاقی، اظهار داشت: چاقی به یك معضل جهانی تبدیل شده كه كشورهای در حال توسعه هم به آن مبتلا هستند، در ایران ۳۰ میلیون نفر دچار چاقی و عوارض آن می باشند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دكتر مجید ولی زاده در ششمین كنگره بین المللی پیشگیری و درمان چاقی، اظهارداشت: امروزه چاقی به یكی از معضلات بزرگ در جهان تبدیل شده است كه كشورهای در حال توسعه بیش از بیش با آن دست و پنجه نرم می كنند.
وی اضافه كرد: هم اكنون بیش از ۳۰میلیون نفر در كشور مبتلا به چاقی و عوارض آن هستند.
دبیر علمی كنگره ادامه داد: در این كنگره یافته ها و دستاوردهای علمی در زمینه پیشگیری و درمان چاقی عرضه می گردد و درصددیم تا این كنگره تلنگری برای سیاستگذاران باشد و مطالعات جدید را در برنامه های خود بگنجانند.
ولی زاده اظهار نمود: در این كنگره ۱۰۰ مقاله داریم كه ۲۴ مقاله از آنهاودر چهار پنل برگزار می گردد. ۴سخنرانی جامع خواهیم داشت. در این كنگره در بخش پیشگیری و درمان چاقی ۸سمپوزیوم خواهیم داشت و ۲ سمپوزیومی كه در این دوره اضافه شده است، سخنرانی افراد چاق و استفاده از تجربه های آموزنده ی آنهاست و همینطور تاثیر رسانه در فرزندپروری را خواهیم داشت.
وی اضافه كرد: ۳كارگاه در این كنگره برگزار می شود و ۲پنل در نقد سیاست های كشور هم خواهیم داشت.
در ادامه دكتر علی جنگجو دبیرعلمی كنگره علمی جراحی چاقی اظهار نمود: از سال قبل تصمیمی گرفته شد كه كنگره پیشگیری از چاقی را به همراه كنگره چاقی برگزار كنیم زیرا رفع این معضل نیازمند همكاری همه ی گروه ها است.
وی اظهار نمود: تبلیغات زیادی در سطح كشور برای پیشگیری از چاقی می گردد كه متاسفانه عوارض زیادی را به دنبال دارد. یكی از اهداف این كنگره معرفی درمان های علمی چاقی است.
 

1396/09/08
21:54:56
5.0 / 5
5323
تگهای خبر: درمان , بیماری , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی