گجت گران قیمت تصفیه هوا Atmos

گجت گران قیمت تصفیه هوا Atmos به گزارش روان ما تغییرات آب و هوایی هدف جدید تكنولوژی های شخصی است. پوشیدنی جدید ٬Atmos Ao Air خویش را بعنوان یك چاره به مشكل افزایش سطح آلودگی می داند. اما قیمت ابتدایی این دستگاه در نمایشگاه CES  حدود ۳۵۰ دلار بوده كه قیمت آن كمی فراتر از توان افرادی است كه در مقابل این مشكل بسیار صدمه پذیر هستند.تنفس در هوایی پر از آلاینده بسیار خطرناك می باشد و می تواند آسم و سایر بیماری های ریوی را تشدید كند. همینطور احتمال سكته مغزی و قلبی و مبتلا شدن به سرطان را هم بالا می برد. افرادی كه در آتشسوزی های استرالیا قرار دارند علاوه بر مقابله با آتش باید به مقابله با دود حاصل از آن هم بپردازند. Atmos می خواهد چاره ای برای این نگرانی مردم در مورد كیفیت هوا باشد. بنابراین این شركت تیم تحقیقاتی مخصوص خویش را مامور كرد تا ماسكی تهیه كنند كه نسبت به ماسك های معمولی مورد تایید NIOSH بهتر و قویتر عمل می كند. Ao Air آنرا بعنوان یك چاره جدید برای محافظت در مقابل آلودگی هوا اعلام می كند و برخلاف سایر ماسك ها و دستگاه های تنفسی Atmos نیازی به مهر و موم شدن و پوشیدگی كامل برای موثر بودن ندارد و عواملی مانند مو و عرق كه در پوشیدگی كامل اختلال ایجاد می كنند، تاثیری در عملكرد آن ندارند.
علاوه بر عملكرد بهداشتی Atmos، طراحی آن هم خاص بوده و روی پل بینی قرار می گیرد و به علت شفاف بودن دیگران به راحتی می توانند چهره و لبخند شما را ببینند. اما این ماسك به همراه 4 فیلتر با قیمت 350 دلار و به تعداد محدود در نمایشگاه CES به فروش می رسد و این در شرایطی است كه یك ماسك N95 مورد تایید NIOSH تنها با قیمت 15 دلار به فروش می رسد.

با گرم شدن زمین محبوبیت فیلترهای هوا رو به افزایش است و تغییرات آب و هوایی تنها سبب افزایش آتشسوزی ها نمی گردد. دمای بیشتر معادل افزایش هوای راكد و اوزون بیشتر در سطح زمین است. با این وجود افراد ثروتمند هوای تمیزتری نسبت به قشر كم درآمد تنفس می كنند و تولید چنین ماسك موثر و گران قیمتی تنها برای افرادی در دسترس خواهد بود كه توانایی پرداختش را داشته باشند.
theverge.com 2121

1398/11/09
15:43:41
5.0 / 5
4480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی