رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر اعلام كرد

تامی فلو در داروخانه ها توزیع می شود

تامی فلو در داروخانه ها توزیع می شود به گزارش روان ما رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر اظهار داشت: واردات داروی تامی فلو می تواند افزایش نیاز به وجود آمده به این دارو را در بازار كنترل كند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، حسن صفاریه، از واردات داروهای در رابطه با اپیدمی كرونا برمبنای نیازهای اعلام شده و موجود در بازار توسط این سازمان آگاهی داد و اضافه كرد: بااینكه داروی «تامی فلو» الان از پروتكل درمانی وزارت بهداشت خارج شده اما درخواست های مردمی برای دریافت این دارو همچنان زیاد است. الان شاهد التهاب و صف های طولانی برای دریافت آن در داروخانه های مختلف كشور هستیم و با وجود اینكه كارشناسان وزارت بهداشت تاثیر این دارو را در درمان اپیدمی كرونا به صورت علمی تایید نمی كنند، اما به جهت حساسیت به وجود آمده در افكار عمومی، عده ای در حال سودجویی دراین زمینه هستند.
رئیس سازمان تداركات پزشكی افزود: پس سازمان تداركات پزشكی با هماهنگی وزارت بهداشت و دریافت مجوزهای ذی ربط مبادرت به واردات و تامین این دارو كرده كه در طول سال نیز مصارف گوناگون درمانی همچون برای درمان بیماری آنفلوانزا دارد. این دارو در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و در مراكز درمانی و شبكه داروخانه ای كشور توزیع خواهد شد.
وی با تاكید بر نقش مهم داروخانه های جمعیت هلال احمر بعنوان یكی از بازوهای نظام دارویی كشور، افزود: شبكه داروخانه های كشور بخش خصوصی و دولتی همواره در كنار یكدیگر پاسخگوی نیاز بیماران بوده و در اپیدمی پیش آمده نیز با تمام توان تلاش كردند تا نیاز بیماران را تامین كنند.

1398/12/27
19:58:26
5.0 / 5
3298
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی