معاون وزیر راه و شهرسازی:

دولت ۵۰۰ میلیارد تومان برای تكمیل ۹ بیمارستان كرونایی اختصاص دهد

دولت ۵۰۰ میلیارد تومان برای تكمیل ۹ بیمارستان كرونایی اختصاص دهد به گزارش روان ما مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات عمومی و دولتی اظهار داشت: امیدواریم دولت سال جاری ۵۰۰ میلیارد تومان به این سازمان برای تكمیل ۹ بیمارستان ویژه بیماران كرونایی اختصاص دهد.به گزارش خبرگراری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدجعفر علیزاده در دیدار معاون اول رئیس جمهور با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی اظهار داشت: سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات عمومی و دولتی در ابتدای دولت مجموعاً ۱۲۷ بیمارستان را با بیشتر از ۲۳ هزار و ۲۶۲ تخت بیمارستانی در دست راه اندازی داشت و موفق شد تا ۶۳ بیمارستان را با ۷ هزار و ۵۰۰ تخت، تكمیل كرده و تحویل بدهد.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات عمومی و دولتی با اشاره به اینكه بیمارستان های كوچك و بزرگ فراوان تقریباً در تمامی استان ها ساخته و تحویل شد، اضافه كرد: الان سازمان مجری ۲۷ بیمارستان را در دست راه اندازی دارد. همینطور ۳۷ بیمارستان هم توسط سازمان مجری راه اندازی و به وزارت بهداشت، تحویل گردید.
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات عمومی و دولتی در سال ۹۷، هفت بیمارستان ِ سوختگی اهواز، خوی، باشت (كهگیلویه و بویراحمد)، پارس آباد (اردبیل)، یاسوج، لاهیجان و بهار (همدان) را با ظرفیت بیشتر از ۶ هزار و ۲۵۶ تخت راه اندازی كرد و به وزارت راه و شهرسازی تحویل داد كه این بیمارستان ها به بیماران كرونایی تخصیص یافته است.
علیزاده خاطرنشان كرد: بیمارستان های راه اندازی شده توسط سازمان مجری توانستند در بحران كرونا به مردم نیازمند به درمان خدمات ویژه ای عرضه بدهند.
وی همینطور اعلام نمود: در سال ۹۸ هم هفت پروژه بیمارستانی شامل بیمارستان بروجن در چهارمحال و بختیاری، بهشهر در مازندران، پاوه در كرمانشاه، زرند در كرمان، تالش در گیلان، سراوان در سیستان و بلوچستان و سقز در كردستان با ظرفیت بیشتر از یكهزار و ۳۸۵ تخت توسط سازمان مجری تكمیل و به بهره برداری رسید كه نقش عمده ای در مقابله با بحران كرونا داشتند.
مدیرعامل سازمان مجری در بیان درخواست خود از دولت و معاون اول رئیس جمهوری، اظهار داشت: با عنایت به این كه در نیمه دوم سال ۹۸ به علت بحران كرونا بودجه ای به سازمان مجری تخصیص نیافت امید است با حمایت دولت و تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیاردتومانی سازمان مجری بتواند ۹ بیمارستان دیگر را هم به مدار بیاورد و با تكمیل آنها، این بیمارستان ها هم به درمان در این شرایط حساس، تخصیص یابد.


منبع:

1399/02/04
14:02:58
5.0 / 5
2958
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی