مدیر گروه سلامت محیط كار بهداشت استان خوزستان:

خوزستان همزمان با انتشار كرونا وارد فاز اول بیماری روده ای شد

خوزستان همزمان با انتشار كرونا وارد فاز اول بیماری روده ای شد به گزارش روان ما مدیر گروه سلامت محیط كار بهداشت استان خوزستان اظهار داشت: هم زمان با شیوع بیماری كرونا، در این استان وارد فاز اول بیماری روده ای شدیم.به گزارش روان ما به نقل از مهر، فرهاد صفدری ظهر امروز در حاشیه انعقاد تفاهم نامه با سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان و نشست خبری، اظهار نمود: حجم آب مورد نیاز اهواز در خیلی از نقاط با افت فشار و کمبود مواجه می باشد.
وی اضافه کرد: وقتی پمپ ها هم زمان کار می کنند و در عین حال شبکه فاضلاب اهواز فرسوده و پوسیده است، سبب ورود آلودگی های احتمالی به داخل شبکه می شود و یکی از تبعات آن شکایت های مردمی از بوی بد فاضلاب است.
مدیر گروه سلامت محیط کار بهداشت خاطرنشان کرد: هم زمان با کووید ۱۹ وارد فاز اول بیماری روده ای شدیم ازاین رو باید به رعایت نکات بهداشتی بیشتر از هر زمان دیگری توجه ویژه داشته باشیم.
صفدری عنوان کرد: از مسؤلان آبفا تقاضا داریم که به رفع کمبود حجم آب مصرفی و همینطور بهبود جنبه های زیباشناختی آب مثل رفع کدورت و بوی بد آب روی بیاورند تا مردم به منابع غیرمطمئن برای تأمین آب آشامیدنی روی نیاورند.
وی خاطرنشان کرد: در بعضی مناطق بالا زدگی فاضلاب هم داریم که در صورت انجام نشدن وظیفه های قانونی از جانب آبفا مراکز بهداشت موظف به پیگیری حقوقی هستند.
مدیر گروه سلامت محیط کار بهداشت در مورد مشکلات آب آشامیدنی منطقه عین دو اظهار داشت: گزارش فوری وضعیت سلامت آب استان به معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز عرضه شده و در خیلی از مناطق اهواز هم در بدنه آب (حجم آب) و هم در زمینه فاضلاب نگرانی جدی وجود دارد.
صفدری افزود: وجود بوی فاضلاب در نقاط مختلف می تواند ناشی از کمبود بدنه آب (حجم) و فعالیت پمپ ها باشد، همچون مسائلی هستند که باید هرچه سریع تر حل شوند.
وی در انتها در مورد فعالیت زباله گردها در اهواز اظهار داشت: این مورد هم باید فوری از جانب شهرداری تعیین تکلیف شود؛ بهداشت بعنوان نهاد دارای وظایف مشخص در این حوزه است و مبحث را در مجامع قضائی و همینطور ستاد استانی کرونا مطرح کرده است.

1399/02/10
23:48:14
5.0 / 5
2724
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی