یافته محققان كانادایی؛

داروی ضدویروسی روند بهبود بیماری كووید ۱۹ را تسریع می كند

داروی ضدویروسی روند بهبود بیماری كووید ۱۹ را تسریع می كند به گزارش روان ما تحقیق برای نخستین بار نشان داده است داروی interferon-alpha۲b) IFN-α) باعث بهبود پاكسازی ویروس و كاهش میزان نشانگرهای التهابی در بیماران مبتلا به كووید۱۹ می شود.به گزارش روان ما به نقل از مهر، تیمی از محققان بین المللی به سرپرستی مؤسسه تحقیقاتی بیمارستان عمومی تورنتو کانادا دریافتند داروی ضدویروسی interferon-alpha۲b می تواند به تسریع بهبود روند بهبود در بیماران کووید ۱۹ کمک نماید.
تیم تحقیق دریافت درمان با این دارو به شکل قابل توجهی باعث کاهش طول مدت حضور ویروس قابل ردیابی در دستگاه تنفسی فوقانی به طورمتوسط حدود ۷ روز شد.
همچنین میزان دو پروتئین التهابی یافت شده در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ معروف به interleukin(IL)-۶ و CRP (پروتئین واکنشی C) در خون کاهش پیدا کرد.
دکتر «النور فیش» سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: من معتقدم به جای توسعه یک درمان ضدویروسی برای هر ویروس جدید، ما باید از درمان IFN-α برای درمان بیماری کووید ۱۹ استفاده نمائیم چونکه فواید درمانی این دارو در زمان شیوع بیماری سارس در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ هم تأیید شد.»
داروهای interferon گروهی از پروتئین های سیگنال دهنده آزادشده توسط بدن انسان در واکنش به تمامی ویروس ها هستند. به قول دکتر فیش، آنها خط مقدم دفاع محسوب می شوند.
آنها مراحل مختلف چرخه زندگی ویروس را هدف قرار می دهند و مانع از تکثیرشان می شوند. آنها همینطور با فعال سازی سلول های مختلف ایمنی در پاکسازی عفونت باعث تقویت واکنش ایمنی می شوند. با این وجود برخی ویروس ها می توانند این مکانیسم دفاعی طبیعی را متوقف نمایند.
به گفته فیش، امکان دفع توقف مکانیسم دفاعی وجود دارد. اگر ویروس مانع از تولید interferon شود، درمان با interferon می تواند این وضعیت را تعدیل و خنثی نماید.

1399/02/29
15:36:46
5.0 / 5
2516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی