رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

واكسن آنفلوانزا به هیچ عنوان برای كووید ۱۹ ایمنی ایجاد نمی كند

واكسن آنفلوانزا به هیچ عنوان برای كووید ۱۹ ایمنی ایجاد نمی كند روان ما: رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: واكسن آنفلوانزا به هیچ عنوان برای بیماری كووید 19 ایمنی ایجاد نمی نماید.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، حسین عرفانی، گفت: واکسن آنفلوانزا، واکسنی خوب، بدون ضرر و مؤثر برای بیماری آنفلوانزا است و برای سرماخوردگی و بیماری کووید ۱۹ کاربرد و اثری ندارد. بدین سبب تمام گروه های پرخطر باید مبادرت به تزریق واکسن آنفلوانزا کنند. وی اشاره کرد: علایم اصلی بیماری کووید ۱۹، علایم تنفسی است و ممکنست در سیستم گوارشی بدن همچون کلیوی و ادراری نیز علائمی وجود داشته باشد اما برخی علایم عمومی مانند تب، سردرد، احساس ضعف، خستگی و کوفتگی نیز ممکنست در بیماران وجود داشته باشد.

پرهیز از تماس با بیماران کووید ۱۹

رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: سفارش اکید ما پرهیز از تماس با بیماران کووید ۱۹ است اما اگر تماسی با این بیماران داشته باشیم، باید حتما به مدت دو هفته جداسازی از سایرین را مورد نظر داشته باشیم و اگر به علایم مشکوکی برخورد کردیم، از سامانه های ۱۹۰ و ۴۰۳۰ مشاوره تلفنی بگیریم و در صورت نیاز، به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نماییم.

عرفانی اشاره کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی یکی از بهترین راه های پیش گیری از ابتلاء به کووید ۱۹ است. باید همچنان در خانه بمانیم و فقط در مواقع ضروری یعنی برای کار و شغل و همین طور خریدهای مایحتاج ضروری از منزل خارج شویم و در این موارد نیز باید فاصله فیزیکی و بهداشت دست و تنفس رعایت شود تا انتقال بیماری به حداقل برسد.

وی تصریح کرد: حتما باید به غربالگری کرونا توجه ویژه ای داشته باشیم تا بیماران در مراحل اولیه بیماری، تشخیص داده شوند. شناسایی بیماران در مراحل اولیه چندین مزیت دارد؛ یکی اینکه احتمال سرایت ویروس به دیگران، کاهش پیدا می کند. دیگر اینکه احتمال تغییر وضعیت بیماران به شدید و بدحال و در نهایت مرگ و میر کاهش می یابد بدین سبب باید بیماران را در مراحل اولیه شناسایی نماییم تا موجب انتقال ویروس به سایرین نشوند.


منبع:

1399/04/15
11:56:14
5.0 / 5
2461
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی