كدام كودكان باید واكسن آنفلوآنزا بزنند؟

كدام كودكان باید واكسن آنفلوآنزا بزنند؟ یك فوق تخصص بیماری های عفونی كودكان با تاكید بر ضرورت تزریق واكسیناسیون آنفلوآنزا برای كودكان دارای بیماری های زمینه ای، اظهار داشت: امیدواریم امسال عدالت توزبع واكسن آنفلوآنزا بهتر از سال های قبل اجرا شود و افراد واجد شرایط در مرحله اول واكسن را دریافت نمایند.


دکتر علیرضا ناطقیان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط دریافت واکسن آنفلوآنزا توسط کودکان، اظهار داشت: هرساله کمیته کشوری آنقلوآنزا دستورالعمل کشوری جدیدی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا اعلام می کند که دستورالعمل امسال نیز احیانا طی این هفته به تصویب می رسد. در پیش نویس این دستورالعمل همچنان گروه های لطمه پذیر همچون کودکان بین ۶ ماه تا ۵ سال تمام، به ویژه آنهایی که به مهدکودک می روند، کودکان دارای بیماری زمینه ای مانند بیماری های نقص ایمنی، دیابت، بیماری های مغزی پیش رونده و... واجد شرایط دریافت واکسن آنفلوآنزا هستند.

وی با تاکید بر اینکه سن کودک برای دریافت واکسن آنفلوآنزا باید بیش از شش ماه باشد، اضافه کرد: کودک نباید حساسیت شدید به تخم مرغ داشته باشد و در دفعات قبلی دریافت واکسن نیز نباید حساسیت شدید یا عوارض عصبی از خود نشان داده باشد تا بتواند این واکسن را دریافت کند. کسانی که حساسیت شدید به تخم مرغ دارند یا نباید واکسن آنفلوآنزا دریافت نمایند یا تنها در شرایطی ویژه در مراکزی خاص که توانایی کنترل شرایط و حساسیت پیش آمده را دارند، مبادرت به تزریق واکسن کنند.

ناطقیان با تاکید بر اینکه برای تزریق واکسن آنفلوآنزا به کودک باید از پزشک متخصص مشورت گرفت، اشاره کرد: امیدواریم امسال عدالت توزبع واکسن آنفلوآنزا بهتر از سال های قبل اجرا شود و کودکان واجد شرایط در مرحله اول واکسن را دریافت نمایند.

وی درباره شرایط تزریق واکسن به کودکان، اظهار داشت: معمولا تزریق نیمی از یک واکسن برای کودکان کمتر از ۳ سال کافی است، البته واکسن جدید برای امسال هنوز توزیع نشده است و باید دید سفارش کارخانه سازنده واکسن چگونه خواهد بود.

این فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان همین طور زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کودکان را در ماه مهر دانست.
1399/06/18
10:17:06
5.0 / 5
2259
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی