شركت كانسینو چین از واكسن كرونای خود دفاع كرد

شركت كانسینو چین از واكسن كرونای خود دفاع كرد به گزارش روان ما بعضی از دانشمندان در مورد اثربخشی واكسن شركت چینی ˮكانسینوˮ (CanSino) ابراز تردید كرده بودند؛ چونكه این دارو بر مبنای ویروس سرماخوردگی است. حال این شركت این اظهارات را رد كرده و از عملكرد واكسن ساخت خود دفاع كرده است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، شرکت کانسینو چین می گوید متخصصان منتقد واکسن ویروس کرونا این شرکت نباید نادرست و بدون مشاهده داده های کارآزمایی بالینی درباره این واکسن اظهارنظر کنند. دانشمندان به تازگی درباره اثربخشی واکسن این شرکت معروف به "Ad۵-nCoV" که مبتنی بر یک ویروس سرماخوردگی است، ابراز نگرانی کرده اند. آنها گفتند که آنتی بادی های موجود ضد ویروس سرماخوردگی امکان دارد واکسن Ad۵-nCoV را تضعیف کند.
"ژو تائو" (Zhu Tao)، مدیر ارشد علمی این شرکت در یک کنفرانس اظهار داشت: تولید واکسن، یک علم مبتنی بر عمل است و ما نباید کورکورانه از متخصصان پیروی نماییم. مواردی وجود دارد که واکسن هایی ساخته شده اند که متخصصان به عملکرد آنها شک داشته اند، اما این واکسن ها بعد از اثبات کارآزمایی های بالینی و عملکرد صحیح، تأییدیه های قانونی را بدست آورده اند.
وی با استناد به نتایج واکسن مذکور بر ۱۲۸ شرکت کننده آزمایش شده با دوز کمی از واکسن مذکور، اظهار داشت: هیچ مدرکی نشان نداد که آنتی بادی های موجود ضد سرماخوردگی می تواند تاثیر منفی بر توانایی Ad۵-nCoV در ایجاد آنتی بادی ضد ویروس کرونا ویروس داشته باشد.
واکسنAd۵-nCoV، در مرحله آزمایشات نهایی است و جهت استفاده در ارتش چین تأیید شده است.
شرکت های تولیدکننده واکسن معمولاً برای بدست آوردن تأییدیه قانونی جهت استفاده انبوه، باید داده ها را در آزمایشات مقیاس بزرگ و در مراحل آخر جمع آوری کنند.
منبع:

1399/06/20
22:51:20
5.0 / 5
2144
تگهای خبر: تولید , دارو , متخصص , واكسن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی