رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

مردم خوزستان هنگام بارش های اولیه پاییز در شهر تردد نكنند

مردم خوزستان هنگام بارش های اولیه پاییز در شهر تردد نكنند رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز با اشاره به وقوع نخستین بارش پاییزی، اظهار داشت: از هم استانی ها درخواست می شود هنگام بارش های اولیه پاییز در شهر تردد نكنند تا با مشكل مواجه نشوند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، فرهاد ابول نژادیان در پیامی در شبکه اجتماعی خود در ارتباط با احتمال وقوع بحران تنگی نفس به دنبال بارش نخستین باران های پاییزی، اظهار نمود: با عنایت به پیشبینی بارندگی و احتمال بروز مشکلات تنفسی و تنگی نفس به دنبال نخستین بارش پاییزی هرسال، از هم استانی ها درخواست می شود هنگام بارش های اولیه پاییز در شهر تردد نکنند و در معرض باران قرار نگیرند تا ضمن حفظ سلامت خود، بیمارستان ها که حالا درگیر مقابله با کرونا هستند با چالش دیگری مواجه نشوند.
وی اضافه کرد: افرادی که سابقه بیماری تنفسی همچون آسم دارند از الان و قبل از وقوع نخستین باران پاییزی، اسپری های تنفسی خویش را استفاده کنند. در هنگام بارندگی هم در شهر تردد نکنند و در و پنجره خانه های خویش را ببندند.
به گزارش روان ما به نقل از مهر، هر ساله با نخستین بارش باران پاییزی در اهواز و اغلب شهرهای صنعتی، موجی از بیماران با علایم تنگی نفس به مراکز درمانی رجوع می کنند.
منشأ این تنگی نفس، فعالیتهای تأسیسات نفتی استان خوزستان و وجود پرتعداد نوعی درخت به نام کونوکارپوس است.
مسئولان هنوز راهکاری برای پیشگیری از بروز این مشکل پیدا نکرده اند.

1399/07/10
19:20:09
5.0 / 5
1489
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی