مقامات كره جنوبی اعلام كردند

تحقیق درباره علت مرگ ۵ كره ای بعد از تزریق واكسن آنفلوآنزا

تحقیق درباره علت مرگ ۵ كره ای بعد از تزریق واكسن آنفلوآنزا روان ما: پنج نفر در كره جنوبی بعد از تزریق واكسن آنفلوآنزا جان خودرا از دست دادند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مقامات کره جنوبی، هفته گذشته پنج نفر در این کشور بعد از تزریق واکسن آنفلوآنزا جان خودرا از دست دادند و این شرایط نگرانی هایی را در مورد ایمنی واکسن به دنبال داشته است. این درحالیست که به سبب شیوع بیماری کووید-۱۹ برنامه واکسیناسیون فصلی در این کشور گسترش پیدا کرده است.
با این وجود مقامات کره جنوبی اعلام نموده اند دلیلی وجود ندارد که باور نماییم مرگ این پنج تن با واکسیناسیون مرتبط بوده است اما تحقیقات در این رابطه در حال انجام می باشد.
گزارش فوت این چند نفر که در صدر اخبار در کره جنوبی قرار گرفته بعد از آن منتشر گردید که برنامه ملی واکسیناسیون به سبب نگرانی در مورد ایمنی آن به حالت تعلیق درآمده است.
مقامات کره جنوبی ماه گذشته اعلام نمودند قصد دارند ۲۰ درصد واکسن آنفلوانزای بیشتر برای فصل زمستان نسبت به سال قبل تهیه کنند تا ۳۰ میلیون نفر در مقابل این بیماری واکسینه شوند و از وارد شدن فشار بیشتر به نظام سلامت ناشی از شیوع کووید-۱۹ جلوگیری گردد.
هرچند، شروع برنامه واکسیناسیون رایگان برای حدود ۱۹ میلیون نفر از افراد واجد شرایط برای مدت سه هفته به حالت تعلیق درآمد چونکه مشخص شد حدود پنج میلیون دوز واکسن یخچالی هنگام انتقال به یک مرکز پزشکی به دمای اتاق رسیده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، افزایش اعتماد عمومی به واکسن امسال به یک چالش بزرگ جهانی تبدیل گشته است برای اینکه بعضی از کشورها در تلاش هستند واکسن های آزمایشی بیماری کووید-۱۹ قبل از اتمام مطالعات کامل مورد تایید قرار گیرند.
منبع:

1399/07/30
12:59:34
5.0 / 5
1393
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی