ناظر مجلس در شورای عالی بیمه انتقاد كرد؛

عدم حمایت سازمان های بیمه گر از بیماران كرونایی

عدم حمایت سازمان های بیمه گر از بیماران كرونایی به گزارش روان ما عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورایعالی بیمه سلامت كشور با انتقاد از عدم حمایت سازمان های بیمه گر از بیماران كرونایی، اظهار داشت: بیمه فقط برای روزهای خوش نیست.به گزارش روان ما به نقل از مهر، یحیی ابراهیمی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به برخی انتقادها در خصوص عدم حمایت سازمان های بیمه از بیماران کرونایی، تصریح کرد: بله، متأسفانه شاهد عدم اجرای پروتکل های مربوط به کرونا هستیم، واقعیت این است که در تمام دولت هایی که پروتکل کرونا به شکل کامل اجرا می شود بخشی از کار مربوط به بیمه ها است یعنی باید پوشش بیمه ای به صورت ۱۰۰ درصد صورت گیرد.
هزینه ۳۰ تا ۴۰ میلیونی برای درمان کرونا
وی، عنوان کرد: اما در کشور ما حتی داروی «رمدسیویر» که البته اثرگذاری آنرا بعنوان یک پزشک متخصص تأیید نمی کنم تحت پوشش تحت پوشش بیمه ی قرار ندارد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: خانواده ها نه تنها باید با غم از دست دادن عزیزانشان کنار بیایند بلکه باید ۳۰ تا ۴۰ میلیون بابت هزینه درمان پرداخت کنند و این ظلم است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه در بعضی کشورها تضمین، توسعه و دسترسی به خدمات درمانی تسهیل شده مثلاً بعضی کشورها ۶۰۰ میلیون یورو پیش پرداخت به بیمه ها را داشته اند، اظهار داشت: مبحث دیگر استهمال حق بیمه ها و کاهش نرخ بیمه تأمین اجتماعی هم برای کارگر و هم کارفرما است.
وی، تصریح کرد: در عوض دولت باید این حق و حقوق را پرداخت کند.
سازمان های بیمه گر موظف به اجرای پروتکل های کرونا هستند
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یک میلیارد یورو از جانب رهبری به بخش کرونا تخصیص پیدا کرده است، این اعتبار صرفا باید در حوزه کرونا هزینه شود که مبحث بیمه هم از زیرشاخه های اصلی کنترل کرونا است، اضافه کرد: زمانی که بیمار به دلیل عدم حمایت بیمه و یا نداشتن پوشش بیمه ای نتواند خویش را درمان کند، پیامد آن افزایش مبتلایان به کرونا است.
ابراهیمی با تاکید بر اینکه ما در بعضی کشورها شاهد معافیت موقت بازپرداخت حق بیمه و پرداخت بیمه بیکاری به پرسنل و افراد تحت پوشش هستیم، خاطرنشان کرد: ورود جدی دولت در بخش بیمه ضروری می باشد، از طرفی سازمان های بیمه گر هم در بخش خصوصی و هم دولتی موظف به اجرای پروتکل های کرونا هستند.
وی، خاطرنشان کرد: بر خلاف تصور پروتکل تنها استفاده از ماسک نیست بلکه اجرای کامل پوشش بیمه ای هم از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است، نمی توان گفت پروتکل بهداشتی کرونا رعایت شود اما نسبت به مسائل بیمه ی بی توجهی شود.
بیمه فقط برای روزهای خوش نیست
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورایعالی بیمه سلامت کشور با اشاره به اینکه روزانه چندین هزار نفر مبتلا به کرونا در کشور شناسایی می شود، از این تعداد حداقل ۱۰ درصد احتیاج به بستری شدن و دارو دارند، عنوان کرد: ازاین رو و حتما باید تحت پوشش بیمه ای قرار بگیرند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه وظیفه دولت می باشد که در مورد بیمه ورود کند، سیاست گذاری بیمه مربوط به شورایعالی بیمه زیر نظر رئیس جمهور و وزارت بهداشت است، اضافه کرد: متأسفانه دولت این قضیه را رها کرده است انتظار داریم دولت مسائل بیمه را رفع و از آن طرف هم بیمه های خصوصی و دولتی پروتکل ها را در شرایط فعلی که مردم گرفتار هستند پای کار بیایند، نمی گردد که فقط برای روزهای خوش باشند.


منبع:

1399/08/07
12:10:20
5.0 / 5
1995
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی