افزایش موارد مسمومیت با مصرف استامینوفن

افزایش موارد مسمومیت با مصرف استامینوفن به گزارش روان ما نتایج یك بررسی نشان می دهد: مصرف استامینوفن بعنوان شناخته شده ترین مسكن بدون نسخه در جهان به صورت فزاینده ای باعث مسمومیت می شود.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، استامینوفن یکی از متداول ترین مسکن های مصرفی در جهان است. این دارو در تسکین دردهای خفیف و تب کاربرد گسترده ای دارد.

بررسی ها نشان می دهد: طی چند دهه گذشته در خیلی از کشورها مصرف این دارو بیش از اندازه افزایش یافته است که می تواند به در دسترس بودن دوز موجود از این دارو ارتباط داشته باشد.

بررسی انجام شده در سوئیس نشان می دهد: در صورت تجویز داروی استامینوفن توسط پزشک باز مشاهده می شود دوز بالاتری از این دارو به سادگی باعث مسمومیت در افراد می شود همینطور مسمومیت ناشی از این دارو اغلب به مرگ منجر نمی گردد اما می تواند صدمه جدی به کبد وارد کند.

به گزارش روان ما به نقل از ساینس الرت، به قول محققان سوئیسی یکی از مشکلاتی که در ارتباط با داروی استامینوفن وجود دارد، این است که اگر مصرف این دارو به تسکین علایم فرد کمکی نکند، بیمار بدون تجویز پزشک به مصرف دوز بالاتری از دارو اقدام می کند. این مشکل بزرگی است.

منبع:

1399/08/09
13:56:44
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: بیمار , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی