الهیان:

تهران تعطیل شود

تهران تعطیل شود به گزارش روان ما یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم تعطیلی تهران اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج برای پایش افراد مشكوك به كرونا در كشور اعلام آمادگی كرده اند. می توانیم با بهره گیری از الگوی بسیج مردمی با كرونا مقابله نماییم.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، زهره الهیان نماینده تهران، در مطلبی در صفحه توییتر خود با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و فوتی های کرونا نوشت: «آمار مبتلایان و فوت شدگان ناشی از کرونا طی روزهای اخیر در پایتخت افزایش یافته است و این مساله حاکی از آینده ای خطرناک برای ساکنان تهران دارد که این خطر به سبب تردد بالا در استان تهران می تواند به سایر استانها نیز تسری پیدا کند. در این شرایط ضرورت دارد که یک روند جدید بر پایتخت حاکم شود و محدودیت های شدید یا تعطیلی شهر تهران باتوجه به این آمار فزاینده اعمال شود.
در نشست نمایندگان با اعضای ستاد مقابله با کرونای تهران، استاندار و روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، مقرر شد پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران به ستاد ملی کرونا تقدیم شود. دراین نشست همه اعضا ازجمله نمایندگان، فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران و استاندار تهران با این پیشنهاد موافق بودند. علت موافقت اعضا با تعطیلی تهران نیز حجم بالای مبتلاشدن و خستگی کادر درمان است که با این تعطیلی می توان زنجیره انتقال کرونا را متوقف کرد یا حداقل از سرعت انتقال کاسته شود.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج برای پایش افراد مشکوک به کرونا در کشور اعلام آمادگی کرده اند، افزون بر این، سپاه این آمادگی را دارد که حمایت های مالی و درمانی از افراد مبتلا به کرونا را داشته باشد و این حمایت ها از سالمندان نیز خواهد بود. سالهای دور نیز با همین بسیج مردمی ما توانستیم طرح ملی ریشه کنی فلج اطفال را در کشور پیاده نماییم که منجر به ریشه کنی فلج اطفال در کل کشور شد و امروز نیز با بهره گیری از همین الگو می توانیم با کرونا مقابله نماییم. امروز برای مقابله با بیماری کرونا راهی جز ورود نیرهای جهادی به این عرصه باقی نمانده، متأسفانه بعضی از مسئولان ستاد ملی کرونا با انگیزه های نامشخص نسبت به ورود سپاه و بسیج‬ با محوریت بسیج اساتید کل کشور به این عرصه مخالفت می کنند.»
از فردا ۲۰ آبان به مدت یک ماه محدودیت هایی در تهران، مراکز استانها، شهرهای پرخطر و سایر مناطق مربوط به فعالیت کسب وکارها به غیر از موارد ضروری مانند داروخانه ها و مواد غذایی اعمال شده که به سبب آن باید فعالیت مشاغل دوم، سوم و چهارم ساعت ۶ بعدازظهر اختتام یابد.
منبع:

1399/08/19
14:59:14
5.0 / 5
1502
تگهای خبر: امنیت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی