مطالعات نشان می دهد؛

هورمون اكسی توسین در بهبود كووید ۱۹ موثر است

هورمون اكسی توسین در بهبود كووید ۱۹ موثر است به گزارش روان ما محققان دانشگاه تولدو اوهایو در مطالعه ای جدید دریافتند كه خصوصیت های ضدالتهابی و ایمن سازی هورمون اُكسی توسین می تواند در كنترل بیماری كووید۱۹ موثر باشد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، به قول محققان، صدمه به لمفوسیت های T در زمان توفان سیتوکینی ناشی از آلودگی به کروناویروس از شاخص های مهمی است که منجر به تشدید بیماری کووید ۱۹ می شود.
اما محققان معتقدند استفاده از هورمون اُکسی توسین به صورت وریدی می تواند گزینه خوبی برای کمک به درمان کووید ۱۹ باشد. هورمون اُکسی توسین دارای عملکرد ضدالتهابی و سازگاری با سیستم ایمنی است.
هورمون اُکسی توسین توسط هیپوتالاموس ساخته شده و از راه غده هیپوفیز ترشح می شود. این هورمون نقش مهمی در فرآیند حاملگی و زایمان دارد و همینطور به تولیدمثل و عملکرد جنسی کمک می نماید.
از آنجائیکه این هورمون دارای خواص ضدالتهابی است باعث تحریک عملکرد واکنش ایمنی می شود.
تیم تحقیق به بررسی این مورد پرداخت که آیا این هورمون می تواند از توفان سیتوکینی در مراحل اولیه بیماری کووید ۱۹ پیشگیری کند.
آنها دریافتند آنالوگ اُکسی توسین معروف به کاربتوسین دارای امضایی مشابه با امضاهای IL-۶، IL—۱B، و TNF است. این پروتئین ها و نشانگرهای التهابی از شاخص های اصلی آغازکننده توفان سیتوکینی در رابطه با کووید ۱۹ هستند.
در داخل بدن، این نشانگرها تبدیل به مکانیسمی می شوند که می توانند مخالف با توفان سیتوکینی عمل کنند. امضای کاربتوسین شبیه به داروهای تحت پژوهش ضدویروسی برای کووید ۱۹ است.
همچنین درمان با اُکسی توسین منجر به کاهش میزان افزایش اندوتوکسین در پلاسما می شود که نتیجه آن، کاهش فعالیت سیتوکین است.
حال محققان قصد دارند ایمنی و کارآمدی اُکسی توسین درون وریدی را در بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان ارزیابی نمایند.


منبع:

1399/08/21
22:15:51
5.0 / 5
1554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی