مهر پیگیری می كند؛

كرونائی های عنبرآباد آواره می شوند

كرونائی های عنبرآباد آواره می شوند تكمیل پروژه بیمارستان عنبرآباد در اوج شیوع ویروس كرونا مطالبه اصلی ساكنان محروم عنبرآباد است، مردمی كه در صورت ابتلاء به كرونا آواره شهرهای اطراف می شوند.خبرگزاری مهر – گروه استان ها: شیوع ویروس کرونا در عنبرآباد در جنوب استان کرمان تا حالا ۳۴ نفر را قربانی کرده است، اما نکته عجیب اینکه در این شهرستان که بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد حتی یک بیمارستان وجود ندارد و خدمات تخصصی پزشکی در شهرستان های اطراف خصوصاً جیرفت و کهنوج به مردم ارائه می شود و بخش قابل توجهی از بیماران نیز برای درمان به شهر کرمان مراجعه می کنند.
در حالی که در شیوع ویروس کرونا تاکید می شود که جابجایی بیماران از یک مرکز جمعیتی به مرکزی دیگر می تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد اما در عنبرآباد چاره ای جز انتقال بیماران توسط خانواده هایشان به بیمارستان های اطراف وجود ندارد.
وزارت بهداشت سکوت کرده است
پیش از این خبرگزاری مهر در گزارشی به مشکلات عدم راه اندازی بیمارستان عنبرآباد مطابق با وعده های وزارت بهداشت و دولت اشاره نمود «وعده های بی ثمر برای راه اندازی یک پروژه / ۱۰۰ هزار نفر بدون بیمارستان» اما در بهترین سطح پاسخگویی مسئولان بهداشتی و اجرائی استان فقط به یک نکته اشاره داشت و آن اینکه این طرح ملی است و اعتبارات آن باید در سطح ملی تامین و ساخت بیمارستان پیگیری شود. وزارت بهداشت هم سکوت کرده است.

یک سال از شیوع ویروس کرونا گذشته است و اگر در همین مدت اعتبارات مورد نیاز اختصاص می یافت و پیگیری لازم از طرف مسئولان اجرائی انجام می شد این بیمارستان تا حالا به انتها رسیده بود اما روند ساخت بیمارستان همچنان با مشکل مواجه می باشد.
خدماتی که به بیماران کرونائی داده می شود الان محدود به مرکز نمونه گیری است و در صورت مثبت شدن تست بیمار به یکی از بیمارستان های اطراف اعزام می شود
هم حالا تمام اقدامات بهداشتی در این شهرستان معطوف به یک مرکز اورژانس شبانه روزی است و کادر درمان این شهرستان با تمام کمبودها می کوشند با تلاش بیشتر نیروی انسانی مشکلات موجود که با افزایش شیوع ویروس کرونا در جنوب کرمان رو به افزایش است را جبران کنند.
خدماتی که به بیماران کرونائی داده می شود الان محدود به مرکز نمونه گیری است و در صورت مثبت شدن تست بیمار به یکی از بیمارستان های اطراف اعزام می شود اما وضع بیمارستان های دیگر مناطق استان نیز مطلوب نمی باشد و باتوجه به شیب صعودی شیوع کرونا، بستری بیماران در استان به ۸۰۲ نفر رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دو نفر فوت کرده و ۱۰ نفر بستری شده اند و تعداد بستری ها به ۴۸ نفر رسیده است.
جنوب کرمان به زودی وارد فاز جدید شیوع ویروس کرونا می شود
طبق اعلام منابع درمانی و بهداشتی در استان کرمان به سبب اقلیم گرم جنوب کرمان، این منطقه هنوز وارد فاز تند شیوع بیماری نشده و طی روزهای آینده وضعیت سخت تر خواهد شد.

سوال از مسئولان و نماینده این شهرستان در مجلس این است که از زمان انتشار مشکل مردم درباب راکد ماندن روند راه اندازی بیمارستان عنبرآباد تا حالا چه اقدامی برای جذب بودجه و رفع موانع پروژه انجام شده است؟
سوال از مسئولان و نماینده این شهرستان در مجلس این است که از زمان انتشار مشکل مردم درباب راکد ماندن روند راه اندازی بیمارستان عنبرآباد تا حالا چه اقدامی برای جذب بودجه و رفع موانع پروژه انجام شده است؟ آیا همه چیز به جمله نبود بودجه و ملی بودن پروژه بسنده شده ختم شده است؟!
یکی از پرستاران اورژانس عنبرآباد با درخواست از مردم برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و عدم شرکت در تجمعات به خبرنگار مهر می گوید: در شرایطی که در عنبرآباد بیمارستان وجود ندارد در صورت ابتلاء فرد بیمار به ناچار باید به بیمارستان شهرهای مختلف اعزام و با مشکلات زیادی مواجه شود در این شرایط بهترین راه پیشگیری و در خانه ماندن است.
در عنبرآباد فقط تست کرونا گرفته می شود
وی اضافه کرد: امکاناتی که الان داریم در این حد است که از بیمار مشکوک به کرونا تست بگیرم و شرایط بستری در این مرکز مهیا نیست.
معاون فرماندار عنبرآباد نیز در این خصوص با اشاره به رایزنی های صورت گرفته برای ارتقا امکانات بهداشتی اظهار داشت: در وضعیت کنونی باید شرایط را مدیریت نماییم و از امکانات موجود بیشترین استفاده گردد از مردم هم می خواهیم بیشتر رعایت نمایند و زمینه شیوع بیماری در شهرستان از بین برود.
وی به پیگیری های مکرر در سطح شهرستان برای تکمیل بیمارستان عنبرآباد اشاره نمود و خواهان اختصاص اعتبار مورد نیاز و شتاب گرفتن راه اندازی بیمارستان شد.
بیمارستان در مرحله اسکلت بندی قرار دارد
وی اظهار داشت: این بیمارستان ۱۱ هزار مترمربع زیر بنا دارد و ساختمان بیمارستان در محله اسکلت قرار دارد.
یحیی یوسفی زاده افزود: مردم باید مراقبت کنند که به این بیماری مبتلا نشوند در غیر این صورت باید به بیمارستانی شهرستان های مجاور اعزام شوند.
وی به نظارت جدی مسئولان بر سطح شهر و بازار اشاره نمود و اظهار داشت: با هر گونه اقدامات مخالف مصوبات ستاد مبارزه با کرونا برخورد قانونی می شود.
مردم باید مراقبت کنند که به این بیماری مبتلا نشوند در غیر این صورت باید به بیمارستانی شهرستان های مجاور اعزام شوند
رئیس شبکه بهداشت شهرستان عنبرآباد نیز در گزارش روان ما به نقل از مهر گفت: افرادی که علایم بیماری کرونا را دارند در اسرع وقت به مرکز اورژانس شهرستان مراجعه و تست کرونا را انجام دهند.
علی دادی سلیمانی با اشاره به راه اندازی مرکز غربالگری در مرکز اورژانس اظهار داشت: در این مرکز خدمات تشخیص و تست صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: در صورت تشخیص بیماری اگر بیمار در مراحل پیشرفته باشد و نیاز به بستری داشته باشد به ناچار اعزام و در غیر این صورت توسط همکاران بحث قرنطینه و مراقبت توسط همکاران انجام می شود.
وی بیشترین مبتلایان عنبرآباد را مربوط به جمع های خانوادگی دانست و اظهار داشت: مردم باید توجیه شوند که این روزها کرونا بیشتر در میهمانی ها شیوع می یابد و خانواده ها را درگیر می کند.

وی اظهار داشت: عواقب بی توجهی به دستور العمل های بهداشتی در برابر کرونا می تواند جبران ناپذیر باشد در موج سوم شیوع بیماری باید مراقبت های مردم افزایش یابد تا بتوانیم باتوجه به وضعیت و امکانات موجود این موج را پشت سربگذاریم.
وی بیان کرد: باید بر توان مردمی و مسئولیت پذیری اجتماعی تکیه نماییم تا این موج عبور نماییم.
نماینده مجلس و مسئولان به مردم بگویند برای تکمیل بیمارستان و جذب بودجه چه کرده اند
یکی از شهروندان عنبرآبادی نیز به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما از نظر امکانات کاملاً در مضیقه هستیم و فقط یک اورژانس داریم که هیچ امکانات درمانی برای کرونا در اختیارشان نیست و بنا بر این مردم باید با همکاری با یکدیگر از شیوع بیماری جلوگیری نمایند.
جواد اسماعیل زاده افزود: اینکه چرا مسئولان به فکر تکمیل بیمارستان عنبرآباد نیستند و هر روز یک وعده می دهند و فراموش می کنند برای مردم دردناک است بنا بر این از استاندار جدید کرمان می خواهیم به مشکلات درمانی عنبرآباد به صورت ویژه رسیدگی کند، اعتبار ملی نیاز به پیگیری برای جذب دارد و مسلماً اگر بنشینیم و نگاه نماییم اعتباری جذب نمی گردد.
اینکه چرا مسئولان به فکر تکمیل بیمارستان عنبرآباد نیستند و هر روز یک وعده می دهند و فراموش می کنند برای مردم دردناک است بنا بر این از استاندار جدید کرمان می خواهیم به مشکلات درمانی عنبرآباد به صورت ویژه رسیدگی کند
منصور پور جعفری یکی دیگر از شهروندان عنبرآباد اظهار داشت: خیلی از مردم شهرستان محروم هستند و در این شرایط وقتی مجبور می شوند بیماران را به شهرهای مجاور ببرند خودشان هم در معرض خطر کرونا قرار می گیرند چون اکثراً مجبور به زدن چادر در بوستان ها می شوند.
وی بیان کرد: اینکه مردم انتظار دارند این بیمارستان در وضعیت کرونائی زودتر تکمیل شود یا حداقل مرکز اورژانس گسترش یابد و تجهیزات در آن مستقر شود توقع زیادی نیست.
بیمارستان عنبرآباد در سال ۹۳ کلنگ زنی شده و در شش سال قبل اقدام قابل توجهی برای تکمیل بیمارستان انجام نشده است.
در این مدت با وجود بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، معاون رئیس جمهور، وزیر بهداشت و دو استاندار قبلی اما هنوز گره های این پروژه باز نشده است.


منبع:

1399/08/28
13:43:53
5.0 / 5
1065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی