درخواست رئیس بیمارستان فیاض بخش از مردم:

كادر درمان خسته است، سفارش های بهداشتی را رعایت كنید

كادر درمان خسته است، سفارش های بهداشتی را رعایت كنید به گزارش روان ما رئیس بیمارستان شهید دكتر فیاض بخش تامین اجتماعی با طرح این انتقاد كه همچنان سفر، مهمانی، جشن، مراسم عزا و دورهمی ها در برنامه های مردم هست اظهار داشت: این اقدامات بسیار خطرناك هستند؛ تعداد مبتلایان و افراد ناقل در سطح جامعه بالاست و شانس انتقال بیماری بیشتر شده است.


دکتر علی شاه عباسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش بار بیماری کرونا و در آستانه آغاز محدودیت های جدید در کشور سفارش هایی به مردم داشت و اظهار نمود: باید اطلاع رسانی بیشتری به مردم خصوصاً در زمینه استفاده از ماسک صورت پذیرد. همین طور رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار لازم است.
وی اضافه کرد: در موج اول بیماری، تدابیر جدی تری اتخاذ شد و محدودیت های اعمالی شدیدتر بود. در آن زمان حتی در مقطعی انجام جراحی های غیر اورژانس متوقف شده بود. حالا شاید بواسطه کمتر شدن سخت گیری ها، مردم هم ساده تر با بیماری برخورد می کنند در صورتیکه بر بار و شدت بیماری افزوده شده است.
رئیس بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش تامین اجتماعی با طرح این انتقاد که همچنان سفر، مهمانی، جشن، مراسم عزا و دورهمی ها در برنامه های مردم هست اظهار داشت: این اقدامات بسیار خطرناک هستند؛ تعداد مبتلایان و افراد ناقل در سطح جامعه بالاست و شانس انتقال بیماری بیشتر شده است.
شاه عباسی اضافه کرد: تعداد بیماران به صورت تصاعدی رو به افزایش است که البته یک جنبه آن به بهبود بیماریابی و افزایش تست ها برمی گردد و از لحاظ آزمایشگاهی کشف بیماری بیشتر شده است. با این وجود واقعیت این است که باتوجه به آمار بالای بیماران، ویروس به صورت تصاعدی در حال انتشارست و باید راه های انتقال را بست و زنجیره را قطع کرد.
وی با تاکید بر اینکه اگر شخصی بیمار شد حتما سفارش های بهداشتی و قرنطینه خانگی را جدی بگیرد و به سلامت بقیه اعضای خانواده و جامعه اهمیت بدهد اظهار داشت: حتی گاهی در کادر درمان و پزشکان هم شاهد بودیم که بیمار شده اند ولی دوران قرنطینه را کامل نگذرانده و به کار برگشته اند. برخی بیماری را کتمان می کنند که حرکتی ضداجتماعی و ضدسلامت است.
رئیس بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش درباره وضعیت خدمات دهی به بیماران کرونائی، تجهیزات و تخت های بیمارستانی در این بیمارستان نیز اظهار داشت: کمبود تخت نداریم، تخت فراوان است؛ تخت خدمات می خواهد، اکسیژن می خواهد و دستگاه های اکسیژن باید تکافوی نیاز را بکند.

۵۰ پزشک و پرستار مبتلا، در قرنطینه و یا بستری اند

کادر درمان فرسوده و خسته است
وی اضافه کرد: در حالت معمول یک بیمارستان به تعداد زیادی دستگاه اکسیژن نیاز ندارد؛ اما حالا که در نیمی از تخت های ما بیماران کرونائی بستری هستند و همه اکسیژن نیاز دارند، دستگاه ها اصلا پاسخگو نیست. ظرفیت را بالا برده ایم و دستگاه های جدید خریداری شده اما همچنان به سبب زیاد بودن تقاضا با مشکل روبه رو هستیم. این بیماران به شدت وابسته به اکسیژن هستند.
شاه عباسی افزود: از طرف دیگر ارائه خدمات به پرسنل نیاز دارد. چهار تن از همکاران ما به شهادت رسیده اند و الان ۵۰ تن از کادر پرستاری و پزشکان بیمارستان مبتلا شده و در مرخصی استعلاجی و قرنطینه بوده و یا بستری اند. کادر درمان از اسفند ماه درگیر و فرسوده و خسته شده است.
منبع:

1399/08/29
21:20:55
5.0 / 5
1036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی