محققان آلمانی دریافتند؛

داروی كاهش خونریزی در بهبود كووید۱۹ موثر است

داروی كاهش خونریزی در بهبود كووید۱۹ موثر است به گزارش روان ما مطالعه اخیر نشان داده است داروی كاهش خونریزی در زمان جراحی معروف به aprotinin می تواند مانع از ورود كروناویروس به سلول های میزبان شود.به گزارش روان ما به نقل از مهر، محققان دانشگاه گوته آلمان معتقدند داروی aprotinin می تواند از بیماری کووید ۱۹ پیشگیری کند.
اگرچه امکان دارد با استفاده از یک واکسن مؤثر زندگی تا حد زیادی به حالت عادی برگردد، اما ریشه کن کردن کووید ۱۹ بعید به نظر می آید. احتمالاً انسان ها مجبور هستند با این ویروس زندگی کنند و امکان دارد در نهایت فصلی شود.
مطالعه جدید محققان نشان داده است که داروی ضد خونریزی aprotinin (ترازیلول) می تواند از ورود کروناویروس به سلول های میزبان جلوگیری کند. به قول محققان، آپروتینین می تواند از پیشرفت کووید ۱۹ به یک بیماری شدید و سیستمیک جلوگیری نماید.
آپروتینین یک مهارکننده فیبرینولیز است، فرآیندی که منجر به تجزیه لخته های خون می شود. پزشکان گاهی اوقات در حین جراحی از این دارو استفاده می نمایند تا خطر خونریزی و در نتیجه احتیاج به تزریق خون کاهش پیدا کند.
آپروتینین همینطور یک مهارکننده پروتئاز است که در مورد بیماری کووید ۱۹ نقش پیشگیرانه دارد.
این بدان دلیل است که تجزیه پروتئین کروناویروس که پروتئاز انجام می دهد، یک مرحله اساسی در چرخه زندگی ویروسی است و به ویروس اجازه دسترسی به سلول های بدن را می دهد. این تجزیه باید صورت بگیرد تا ویروس بتواند به گیرنده های خود در سطح سلول های بدن ما متصل شود.
محققان آپروتینین را هم قبل و هم پس از آلوده شدن سلول ها به ویروس، به آنها اضافه کردند. نتایج نشان داد که آپروتینین در هر دو حالت، به صورت مؤثری از ورود ویروس به سلول ها و در نتیجه از تکثیر آنها جلوگیری کرد.
نتایج نشان داده است که آپروتینین در ممانعت از تکثیر ویروس بسیار مؤثر است و پزشکان می توانند از آن برای بیماران کرونایی استفاده نمایند.
محققان درصدد انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه هستند.


منبع:

1399/09/10
16:27:08
5.0 / 5
1518
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی