یافته محققان فرانسوی؛

داروهای ضدفشارخون ریسك مرگ بیماران كرونایی را می كاهد

داروهای ضدفشارخون ریسك مرگ بیماران كرونایی را می كاهد نتایج مطالعه جدید نشان داده است داروهای ضدفشارخون می تواند ریسك مرگ را در بیماران پرریسك كووید ۱۹ كم كند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، محققان دریافتند در بیماران مبتلا به فشارخون برپایه نوع دارویی که مصرف می کنند، خطر مرگ ناشی از کووید ۱۹ کمتر است.
محققان سفارش می کنند مصرف داروهای ضدفشارخون باید قبل و در طول آلودگی به کروناویروس در این بیماران ادامه یابد.
تیم تحقیق در این مطالعه رابطه بین داروهای ضدفشارخون را با مرگ و میر داخل بیمارستان در بیماران کرونایی مقایسه کرد. از بین ۸۰۷۸ بیمار بستری شده در بیمارستان به خاطر کووید ۱۹، ۳۶۸۶ (۴۵.۶ درصد) مبتلا به فشارخون بالا بودند. ۲۰۴۳ نفر از این بیماران داروهای RAASi، ۱۶۲۴ نفر CCB و ۱۱۵۴ نفر داروهای مسدودکننده بتا مصرف می کردند. در مجموع نرخ مرگ و میر در بیمارستان ۲۳.۱ درصد بود.
در مقایسه با افرادی که دارو مصرف نمی کردند، خطر مرگ در افراد دریافت کننده CCB و داروهای مسدودکننده بتا کمتر بود اما در بیماران دریافت کننده RAASi فرقی نداشت.
یافته های این مطالعه بر تداوم مصرف داروهای ضدفشارخون در بیماران کرونایی تاکید دارد.
شواهد فعلی از آن حکایت می کند که سن بالا و وجود بیماری های قلبی عروقی، هردو ریسک نوع شدید بیماری کووید ۱۹ را می افزایند.
نتایج این مطالعه از تأثیر حفاظتی داروهای ضدفشارخون در بیماران کرونایی حمایت می کند.
هنوز مکانیسم تأثیر این داروها در کاهش مرگ بیماران کرونایی معلوم نیست و محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1399/09/11
13:19:37
5.0 / 5
1254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی