آلودگی هوای اراك ۱۴۴ بیمار تنفسی را راهی بیمارستان كرد

آلودگی هوای اراك ۱۴۴ بیمار تنفسی را راهی بیمارستان كرد روان ما: مرکزی رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اراک از انتقال 144 بیمار تنفسی به مراکز درمانی طی دو هفته اخیر توسط تکنسین های اورژانس آگاهی داد.


دکتر پریا بهرامی در گفت و گو با ایسنا، درباب ارجاع بیماران تنفسی و قلبی در ایام اخیر به مراکز درمانی اظهار نمود: از زمان آغاز آلودگی هوای شهر اراک و آماده باش اورژانس پیش بیمارستانی که به دو هفته قبل باز می گردد و تا حالا دو روز تعطیلی ادارات و دو روز آماده باش کامل اورژانس را به همراه داشته است، تکنسین های اورژانس، بیماران تنفسی و قلبی زیادی را به بیمارستان ها منتقل کرده اند.
وی ادامه داد: طی دو هفته اخیر، ۱۴۴ بیمار تنفسی به مراکز درمانی ارجاع شده اند که این بیماریها ارتباط مستقیم با آلودگی هوا دارند و نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱.۲۵ درصد افزایش را در این عرصه شاهد می باشیم.
بهرامی با اعلان اینکه در بازه زمانی مذکور، ۱۳۹ بیمار قلبی توسط اورژانس پیش بیمارستان به مراکز درمانی منتقل شده اند، اظهار داشت: بیماریهای قلبی و عروقی ارتباط غیرمستقیم با مسئله آلودگی هوا دارند و البته نسبت به زمان مشابه سال قبل ۰.۷۵ درصد کاهش مراجعات این قشر به اورژانس و انتقال به بیمارستان ها ثبت شده است.
وی با اعلان اینکه در ایام درگیری با آلودگی هوا، گروه های حساس بسیار تحت تاثیر این وضعیت قرار می گیرند، اظهار داشت: طی دو هفته اخیر تکنسین های اورژانس بیشتر به گروه های در معرض خطر همچون سالمندان و افراد بالای ۶۰ سال خدمات رسانی کردند که در میان آنها زنان باردار، کودکان، افراد دارای ریه حساس و آسم آلرژیک بوده اند که با تشدید علایم بیماری خود روبرو شده اند.
بهرامی با تاکید براینکه در این روزها گروه های حساس مانند افراد درگیر با بیماریهای تنفسی، آسم و... باید حدالامکان از تردد غیرضروری به بیرون از منزل اجتناب کنند، بیان کرد: مسلما در بازه زمانی که هواشناسی یا اداره کل محیط زیست اعلام انباشت آلاینده ها در هوا می کند، باید علاوه بر بیماران ریوی و قلبی، سالمندان، کودکان و زنان حامله که دارای شرایط ویژه ای هستند نیز در خانه بمانند.
رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اراک، اضافه کرد: علاوه بر قرار نگرفتن در معرض آلودگی هوا، لازم است در این روزها توجه مناسبی به رژیم غذایی صورت گیرد، بطوریکه مصرف سبزیجات و مایعات افزایش و مصرف غذاهای آماده و فرآوری شده کم شود.
منبع:

1399/10/22
15:08:05
0.0 / 5
800
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی