سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد

توقف روند كاهشی كرونا در كشور

توقف روند كاهشی كرونا در كشور سخنگوی وزارت بهداشت از توقف روند کاهشی بیماری در کشور از هفته گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: وضعیت در تمام نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است. بدین سبب رعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام بعنوان اصلی مهم و موثر در تامین سلامت و معیشت مردم است.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: با ایجاد ثبات نسبی در روند موارد بستری در استان مازندران، شهرستان های این استان، از وضعیت قرمز خارج شده اند. هم اکنون ۱۸ شهرستان کشور نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی اضافه کرد: در هفته گذشته استان های مازندران، گلستان، گیلان و همدان به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همین طور استان های مازندران، گیلان، آذربایجان غربی، اردبیل و گلستان دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری بوده اند.

لاری افزود: از هفته گذشته شاهد توقف روند کاهشی بیماری در کشور بوده ایم و متاسفانه در بعضی استانها به سبب عادی انگاری شرایط تعداد موارد بستری روزانه کووید-۱۹ درحال افزایش است. بدین سبب وضعیت در تمام نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است. بدین سبب رعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام بعنوان اصلی مهم و موثر در تامین سلامت و معیشت مردم است و مطمئنا ایجاد موج جدید بیماری در کشور، منتج به بازگشت و اعمال محدودیتهای سختگیرانه و تعطیلی قسمتی از کسب وکارها می شود.

وی اظهار داشت: امیدواریم با تقویت تلاش همگانی و افزایش انگیزه عمومی مردم در عمل به سفارش های بهداشتی شاهد پیش گیری از خیز جدید بیماری در کشور باشیم.
1399/11/05
01:02:35
0.0 / 5
968
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی