انجام بیشتر از ۳۰۱ هزار مورد بازرسی در طرح تشدید نظارت بهداشتی

انجام بیشتر از ۳۰۱ هزار مورد بازرسی در طرح تشدید نظارت بهداشتی به گزارش روان ما مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از انجام ۳۰۱ هزار و ۶۹۳ مورد بازرسی بهداشتی در طرح تشدید بازرسی های بهداشتی تا ۳ فروردین ۱۴۰۰ اطلاع داد.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا حمید انصاری اظهارکرد: طی روزها ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۳ فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۲۰۸ هزار و ۶۱۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در سرتاسر کشور انجام شد که ۱۷۰۰ مورد از مراکز مذکور که موازین بهداشتی را رعایت نکرده بودند، پلمپ شدند.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: طی این مدت تعداد ۳۷۹۰ مرکز اقامتی شامل هتل، مهمانپذیر و... مورد بازرسی کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفت که طی آن ۲۱ مرکز پلمب شد.

انصاری در ادامه گفت اظهار داشت: از ۲۵ اسفند سال قبل تا ۳ فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۶۷ هزار و ۴۷۵ مورد از اماکن عمومی مورد بازرسی کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفتند. در طول این مدت ۵۱۶۱ جایگاه عرضه سوخت مورد بازرسی قرار گرفت که تعداد ۱۳ مورد از آنها پلمب شدند.

وی بازرسی از پایانه های مسافربری را از دیگر اقدامات کارشناسان بهداشت محیط خواند و اظهارکرد: در طول این مدت تعداد ۲۷۹۲ مورد بازرسی از پایانه های مسافربری درون و برون شهری انجام شد که طی آن تعداد ۱۳ پایانه به سبب عدم رعایت موازین بهداشتی پلمب شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، انصاری در انتها اظهار داشت: طرح تشدید بازرسی بهداشتی توسط ۲۵۰۰ تیم سیار و ۵۰۰ تیم ثابت با حضور بیشتر از ۶۵۰۰ نفر از کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از ۲۵ اسفند سال قبل شروع شده است و تا ۱۵ فروردین سالجاری در سرتاسر کشور ادامه خواهد داشت.

۷


1400/01/05
16:24:18
5.0 / 5
758
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی