نظر کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در مورد دز تقویتی واکسن کرونا

نظر کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در مورد دز تقویتی واکسن کرونا روان ما: کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) از تزریق دُز سوم واکسن کروناویروس به افرادی با سیستم ایمنی ضعیف حمایت کردند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، گروه مشاوران واکسن سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) سفارش کردند: افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند باید دُز سوم واکسن های کووید-۱۹ را که مورد تایید این سازمان است، دریافت نمایند.
کارشناسان این سازمان همینطور اظهار داشتند: افراد بالای ۶۰ سال که با دریافت واکسن های سینوواک و سینوفارم به صورت کامل در مقابل کرونا واکسینه شده اند، باید سومین دُز واکسن را تزریق کنند.
گروه مشاوران راهبردی از متخصصان ایمن سازی (SAGE) تصریح کرد که تزریق دُز تقویتی برای کل جمعیت سفارش نمیشود و این درحالیست که هم اکنون بعضی از کشورها مبادرت به این کار کرده اند.
سازمان جهانی بهداشت خواستار توقف تزریق دُز سوم برای عموم مردم تا آخر سال است چون که مردم کشورهای فقیر برای دریافت نخستین دُز واکسن در اولویت هستند.
به گزارش روان ما به نقل از مدیکال اکسپرس، هدف این سازمان در خصوص واکسیناسیون کامل ۱۰ درصد از جمعیت هر کشور تا آخر ماه سپتامبر (ماه گذشته میلادی) در ۵۶ کشور محقق نشد. هرچند، حدودا ۹۰ درصد کشورهای پردرآمد به این هدف دست پیدا کردند.
منبع:

1400/07/21
10:28:29
5.0 / 5
478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی