یك نماینده مجلس تاكید كرد؛

فاصله پرداختی پزشك و پرستار باید كم شود، بی توجهی به پرستاران

فاصله پرداختی پزشك و پرستار باید كم شود، بی توجهی به پرستاران روان ما: عضو كمیسیون اجتماعی مجلس، بهبود وضعیت پرستاران را مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت دانست.به گزارش روان ما به نقل از مهر، محمد وحدتی هلان با انتقاد از اینكه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعد از گذشت ۱۰ سال هنوز اجرایی نشده و خاك می خورد، اظهار داشت: این قانون در ششم تیرماه توسط مجلس شورای اسلامی تصویب گردید كه بر مبنای آن بتوان از هزینه های بیمه ها كاست و در كنار این خدمات پرستاری هم دیده شود اما متاسفانه بخت این قانون با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده و اجرای آن به جهت كمبود منابع به تعویق افتاده است.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس با اشاره به اینكه جامعه پرستاری در صف مقدم درمان بیماران قرار دارند، اضافه كرد: پرستاران نقش بسیار عمده ای در بهبود وضعیت بیماران و تامین سلامتی آنها بر عهده دارند و در واقع كار آنها تمامی ندارد به گونه ای كه بعضی از آنان به دلیل سختی و فشار كار جان خویش را از دست می دهند.
وی با انتقاد از اینكه اضافه كار الزامی پرستاران سلامت آنها و ایمنی بیماران را به خطر می اندازد، خاطرنشان كرد: هر چند اجرای طرح تحول سلامت نتایج خوبی در جامعه به دنبال داشته است اما متاسفانه در این طرح به پرستاران بی توجهی شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینكه با اجرای طرح تحول سلامت فشار كاری پرستاران چندین برابر افزایش یافت اما متاسفانه افزایش حقوق آنها مورد توجه واقع نشد، خاطرنشان كرد: از سویی فاصله كارانه پرداختی پرستاران با پزشكان افزایش یافت و سبب عمیق تر شدن شكاف پرداختی كارانه ها نسبت به گذشته شد.
وحدتی هلان با تاكید بر ضرورت كاهش فاصله بین پرداختی پزشكان و پرستاران، اضافه كرد: حق و حقوق پرستاران باید ایفا شود تا بتوانند به درستی به وظیفه خود عمل كنند.
وی با انتقاد از تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت كارانه پرستاران، اظهار داشت: بی توجهی نسبت به پرداخت كارانه ظلمی بزرگ و آشكار در حق آنان است برای پرداخت سریع تر كارانه پرستاران می طلبد مجلس و دولت همكاری لازم را با وزارت بهداشت داشته باشند.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس دهم، با تاكید بر اینكه مجلس نگاه ویژه ای به رفع مشكلات پرستاران و حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۷ خواهد داشت، اضافه كرد: در لایحه بودجه ۹۷ به رفع مشكلات طرح تحول سلامت توجه شده است البته برای تصویب بندهای مربوط به این طرح و جامعه پرستاری در بودجه تلاش لازم را خواهیم داشت.
عضو كمیسیون اجتماعی مجلس، بهبود وضعیت پرستاران را مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت دانست و اظهار داشت: با تامین منابع پایدار پرداختی های پرستاران به موقع انجام می گردد البته تعرفه هایی كه برای خدمات پرستاری وجود دارد اشفاف نبوده و باید تمامی خدماتی كه این قشر عرضه می كنند تعرفه گذاری شده و برای پرداخت آن بودجه لازم پیش بینی شود.

1396/10/09
01:19:27
5.0 / 5
4791
تگهای خبر: بیمار , پرستاری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی