قائم مقام سازمان نظام پرستاری عنوان كرد؛

تعرفه پرستاری ده ساله شد

تعرفه پرستاری ده ساله شد به گزارش روان ما قائم مقام سازمان نظام پرستاری، از ارسال پیشنهاد اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۷ برای اجرای تعرفه پرستاری اطلاع داد و اظهار داشت: محل تامین این اعتبار مشخص شده است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، محمد شریفی مقدم با اشاره به اینكه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ۱۰ سال قبل به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، اظهارداشت: برای اجرایی شدن این قانون در مسیر شورای عالی بیمه به صورت مكرر بحث تأمین منابع مطرح می شد.
وی با اشاره به اینكه در سال قبل در برنامه ششم توسعه دولت مكلف به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری شد، اضافه كرد: از این رو در شهریور ۹۶ سازمان نظام پرستاری كشور پیشنهاد اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این قانون را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی داد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری با اشاره به نظر موافق وزارت بهداشت برای اجرای این قانون، اظهار داشت: براین اساس این پیشنهاد به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و از آن به معاونت اجتماعی سازمان منتقل كه این معاونت به دلیل كمبود منابع با آن موافقت نكرد.
شریفی مقدم با اشاره به رایزنی های انجام شده با كمیسیون بهداشت و درمان، اضافه كرد: در یكشنبه در جلسه كمیسیون بهداشت و درمان بنده به همراه دوستان حضور یافتم و دلایل لزوم در نظر گرفتن این نیزان اعتبار برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را عنوان كردم.
وی اظهار داشت: در تبصره بند ث ماده ۷۴ برنامه ششم توسعه دولت مكلف شده تا از محل منابع بودجه عمومی قانون را اجرا نماید كه در آنجا اعضای كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با نظر مساعد آن را پذیرفتند و دو روز پیش این پیشنهاد به كمیسیون تلفیق عرضه شد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری، ابراز امیدواری كرد پرستاران در آستانه روز پرستار، شاهد تامین منابع برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری این قانون ۱۰ سال بر زمین مانده باشند.
 

1396/10/16
22:31:16
5.0 / 5
5322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی