دبیر علمی كنگره پزشكی شخصی عنوان كرد؛

روشی برای افزایش طول عمر بیماران سرطانی

روشی برای افزایش طول عمر بیماران سرطانی به گزارش روان ما دبیر علمی دومین كنگره بین المللی پزشكی شخصی ایران، از افزایش طول عمر بیماران مبتلا به سرطان و تشخیص و درمان آنها با استفاده از پزشكی شخصی اطلاع داد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دكتر رضا نكوئیان در آستانه برگزاری دومین كنگره بین المللی پزشكی شخصی ایران (Personalized Medicine)، اظهار داشت: پزشكی شخصی یكی از جدیدترین رشته های علم پزشكی است و درمان بیماران را به صورت منحصر به فرد و شخصی مدنظر قرار می دهد و در واقع در این روش از كلی گویی و تشخیص عمومی بیماری افراد جلوگیری می گردد.
وی با اشاره به اینكه در این روش خصوصیات شخصی افراد مبنای درمان حساب می شود، اضافه كرد: خصوصیات شخصی فرد شامل ژن های اختصاصی، شرایط زندگی، محیط زندگی فرد و نحوه و كیفیت زندگی شخصی آن هر فرد است ازاین رو درمان هر فرد با عنایت به تشخیص منحصر به فرد و به صورت شخصی انجام می گیرد و برخلاف تشخیص های گذشته كه برای همه بیماران همچون بیماران مبتلا به سرطان پستان و تخمدان یك درمان به یك روش صورت می گرفت اكنون با پزشكی شخصی درمان بیماری های یكسان برای افراد مختلف متفاوت می باشد. یعنی دو فرد با یك بیماری یكسان با عنایت به خصوصیت های شخصی خود درمان های متفاوت خواهند داشت.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی ایران، خاطرنشان كرد: پزشكی شخصی سبب بهبودی بیشتر بیمار و كامل شدن درمان آن می گردد همینطور شانس زنده ماندن فرد را در یك بیماری همچون سرطان بالا می برد.
نكوییان اظهار داشت: دومین بین المللی پزشكی شخصی ایران به همت دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله (عج)و با همكاری پژوهشگاه مهندسی ژنتیك و زیست فناوری، دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: دانشجویان رشته های پزشكی و متخصصین مختلف از مخاطبین این كنگره هستند. همینطور صاحب نظران و اساتید برجسته از كشورهای مختلف هم در این كنگره حضور خواهند داشت و جدیدترین دستاوردها در حوزه پزشكی شخصی مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.
این محقق ژنتیك و سرطان اظهار داشت: در این كنگره در مورد دارو هم مباحثی در مورد پزشكی شخصی مطرح خواهد شد چون كه با عنایت به این مسئله، هر فردی برای یك بیماری نیاز به دارویی متفاوت بر مبنای ژنوم خود دارد و همینطور نقش تغذیه(نوتروژنومیكس) و تاثیر آن در پیشگیری از سرطان و یا مبتلا شدن به آن هم مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.
دبیر علمی دومین كنگره بین المللی پزشكی شخصی، تصریح كرد: هدف از برگزاری این كنگره اطلاع رسانی و همگرایی متخصصین در حیطه های مختلف سرطان است تا تشخیص های شخصی ایران را مورد بحث و استفاده قرار دهیم و در مورد درمان های شخصی و داروهای شخصی و منحصر به فرد بحث و گفتگو نماییم.
 

1396/10/18
18:19:35
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی