مطالعه جدید نشان می دهد؛

اثر استروژن بر افسردگی زنان

اثر استروژن بر افسردگی زنان به گزارش روان ما مطالعه جدید نشان می دهد بانوانی كه در طول سنین باروری برای مدت های طولانی تری در معرض استروژن بوده اند با ریسك كمتر ابتلا به افسردگی مواجه می باشند.


تحقیق قبلی نشان داده است كه هورمون های تولیدمثل در بروز ریسك افسردگی در بین زنان نقش دارند اما نوسانات هورمونی را تمامی زنان تجربه می كنند.
حال محققان به بررسی این مسئله پرداخته اند كه چطور بین هورمون ها و افسردگی ارتباط وجود دارد.
محققان در این مطالعه بر «استرادیول» تمركز كردند. استرادیول شكل اصلی هورمون استروژن موجود در طول سنین باروری زنان است. استروژن بر میزان سروتونین، ماده شیمیایی مغز دخیل در افسردگی، تاثیر می گذارد.
به گفته محققان، فاكتورهای افزایش دهنده طول مدت قرارگیری در معرض استرادیول شامل شروع عادت ماهانه از سنین پایین و تعداد دفعات عادت ماهانه در طول عمر یك زن است
این مطالعه شامل بیش از ۱۳۰۰ زن بود. نتایج این مطالعه نشان داد قرارگیری در معرض استرادیول به مدت طولانی از شروع عادت ماهیانه تا شروع دوره یائسگی ارتباط چشمگیری با كاهش ریسك افسردگی در طول دوره یائسگی و تا ۱۰ سال بعد از آن دارد.
محققان همچنین دریافتند استفاده طولانی تر از قرص های كنترل بارداری با ریسك كمتر افسردگی مرتبط است، اما تعداد دفعات بارداری یا شیردادن به نوزاد هیچ تاثیری بر این مسئله نداشت.
دكتر جوآن پینكرتون، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ماساچوست، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان می دهد احتمال بروز افسردگی در زنانی كه عادت ماهانه شان زودهنگام شروع شده بود، تعداد دفعات عادت ماهانه در طول عمرشان كمتر بود یا گُرگرفتگی های بیشتری داشتند به مراتب بالاتر است.»
 

1396/05/04
01:02:51
5.0 / 5
5232
تگهای خبر: افسردگی , هورمون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی